Nietypowy problem

Witam, jak wyżej w temacie mam nietypowy problem. Właśnie zabierałam sie do opróżnienia kosza, jednak kiedy weszłam do niego okazało się, że nic tam nie ma, mimo że jest ikonka “pełny kosz”. Dałam “opróżnij” i wtedy wyskoczyło mi standardowe okienka z zapytaniem, czy na pewno chce usunąć… WINDOWS :shock: Wpadłam w lekką konsternację, bo NA PEWNO nie wyrzucałabym do kosza katalogu windows! Po zapytaniu brata, czy miał coś z tym wspólnego, stwierdził tylko że usunął zbędne pliki za pomocą programu “odkurzacz”… Nie wiem co z tym zrobić i mam pewne obawy przed usunięciem tego… W dodatku wygląda na to, że to plik ukryty, ale nijak nie mogę sprawić, żeby się pojawił :? Może ktoś ma jakiś pomysł? :slight_smile: I czy mogę zaryzykować usunięcie tego pliku? Bo na dysku C ten katalog jest na swoim miejscu…

Odkurzacz robi kopie zapasowa tego co usuwasz nim przywróć ja i zobacz wtedy.

Już to zrobiłam i nic to nie dało…

  • oczywiście jak nie jesteś pewna, a masz możność cofnąć zmianę, to nie usuwaj.

Wejdź do Kosza gdzie masz opcję - " Przywróć wszystkie elementy "

Jest opcja Odkurzacza, która nie tworzy kopii bezpieczeństwa - Szybkie czyszczenie…

Pozdrawiam

Najwyrażniej uszkodzeniu uległ plik info2 przechowujący informacje o usuniętych elementach znajdujących się w Koszu. Musisz go usunąć; po restarcie systemu zostanie on odtworzony.

najiekszy problem w tym, ze nie jest on widoczny z Eksploratora Windows. Musisz użyć innego, nie używającego mechanizmów Eksploratora menadżera plików albo Wiersza poleceń.

Tu masz link(po angielsku) opisujący jak usunąć ten plik w wierszu poleceń. Ścieżka do pliku info2 zależy od systemu plików jaki masz na partycjach. Acha… Operację podaną dla partycji C:\ powtórz dla wszystkich innych partycji Windows jakie masz na dysku (o ile je masz)

Na koniec zaimportuj do rejestru pliki z tego archiwum (Piotr - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, ze podałem ten link. Zresztą, w googlach znalazłem :D)

Nocnica proszę zmienić tytuł na konkretny.