Nieudana aktualizacja Service Pack 2 Vista błąd 800B0100

Witam

Mam problem z aktualizacją na Viście dodatku Service Pack 2. Aktualizacja się nie udaje i za każdym razem wyskakuje błąd 800B0100. Oczywiście sprawdzałem w dostępnej Pomocy wszystkie informacje na ten temat, instalowałem zalecaną poprawkę do systemu - narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu i wszystko na nic. Szukałem też informacji na stronie Microsoftu, ale nic nie znalazłem. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

A masz zainstalowany SP1? Bo chyba najpierw trzeba mieć SP1. Aktualizujesz przez windows update?

Re: Update Error Code 800B0100


0x800B0100 TRUST_E_NOSIGNATURE

To repair this error run the following Tool

http://support.microsoft.com/kb/947821/ Uruchom to narzędzie.

As described in

http://support.microsoft.com/kb/9567

Tak mam zainstalowany SP 1 i robię aktualizację za pomocą Windows Update.

Stalesz: właśnie o tym narzędziu pisałem. Zainstalowałem je i niestety nie pomogło.

Widziałeś to ? Próbowałeś ? http://www.simplehelp.net/2008/07/06/ho … -800b0100/ ,błąd może być spowodowany przez zaporę sieciową ,lub pakiet zabezpieczający.

Próby z wyłączeniem Zapory systemu Windows i z wyłączeniem programu antywirusowego AVG nic nie dały. Nadal aktualizacja kończy się niepowodzeniem. Co jeszcze można zrobić? Przypomniało mi się, że kiedyś na innym kompie z Vistą też był problem z jakąś aktualizacją. Wtedy wpisywało się coś w Wierszu poleceń i to wtedy pomogło. Nie pamiętam jednak jakiej aktualizacji to dotyczyło i co trzeba było wpisać. Może ktoś ma z tej strony jakiś pomysł?

Nie kojarzę o jaką komendę może chodzić .

Bardzo często błędy przy aktualizacjach są spowodowane przez antywiusy/zapory/pakiety nie MSowe .Ja bym na próbę odinstalował AVG ,następnie z panelu sterowania Opcje internetowe > Zaawansowane > Resetuj ,Programy > Zarządzaj dodatkami i ,zdaję mi się że jesteś w stanie zdecydować które są potrzebne (Adobe/Apple/Java/Microsoft/Real) ,a które nie ,więc odinstaluj nie potrzebne jak są takie .Próba aktualizacji.

Odinstalowanie AVG i innych programów niestety nie pomogło. Może nie trafiłem akurat na program blokujący aktualizacją.

Spakuj i wstaw plik WindowsUpdate.log na www.zippyshare.com ,z folderu Windows.