Nieudana instalacja firmware TP-Link tl-wr841n

Witam :slight_smile:

Otóż problem jest w tym iż początkowo zainstalowałem na nowym routerze firmware openwrt, jakoś działało jednak stwierdziłem że to nie dla mnie i coś mnie podkusiło do powrotu do oryginalnego. Więc - przez przeglądarkę - wybrałem plik z firmware, akceptuję, na moje nieszczęście zignorowałem to że firmware zajmuje więcej niż jest dostępnego miejsca… tak… oryginalne…

I tak o to router podłączony co chwila tylko równomiernie mruga wszystkimi diodami, nic poza tym, nie można nijak się do niego podłączyć.

Nasuwają się moje pytania;

  • co mogę zrobić? jestem skazany na grzebanie w nim poprzez port rs232? Na czym się kompletnie nie znam.

  • powinienem go oddać do jakiegoś serwisu? (jestem z Olsztyna)

  • a może sprzedać na allegro dla kogoś kto umie go naprawić?

Dodam jeszcze, że zakupiony został… wczoraj, dzisiaj o 19 paczka przyszła, więc trochę nieprzyjemna sytuacja.

mialem dokladnie to samo tylko ze z innym modelem.

moj router byl kupiony w komputroniku, oddalem go na gwarancji (nic nie wspomnialem ze bawilem sie z openwrt) i po dwoch tygodniach dostalem nowy sprzet.

zachowanie jest podobne do mojego DLINK po powrocie z wrt do org firmware

w routerach DLINK byla taka opcja “awaryjna” ktora pozwalala sie zalogowac po IP do routerka i wgrac mu firmware

i wszystko wracalo do normy :slight_smile:

juz nie pamietam dokladnie,ale to byla jakas kombinacja z przyciskiem RESET lub miales pare sekund aby po IP wejsc na router po podlaczeniu routerka do pradu

Czy po odłączeniu od prądu na jakiś czas i ponownym podłączeniu router nadal tak się zachowuje?

Bo mi się zdarzyło gdy wgrałem do routera Netgear stary firmware a potem ponownie najnowszy że też zaraz po wgraniu go zrestartował się ale nie mógł się poprawnie uruchomić i tylko migała dioda ale po odłączeniu od prądu na jakiś czas ponownie zaczął się poprawnie zachowywać gdy go znów podłączyłem.

JACHIN , jak ustawione masz teraz urządzenie? Podłączenie bezpośrednio do komputera ustawienie IP 192.168.1.2 (lub 192.168.0.2) i uruchomienie routera nie pozwoli na zalogowanie się do 192.168.1.1 (lub 192.168.0.1)? Logowanie przez telnet/ssh też się nie udaje?

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd

Tu masz miedzy innymi jak uruchomić urządzenie w trybie failsafe.

@scripter1

Nie, teraz zapala się tylko dioda POWER i świeci stale, nic innego się nie zapala, nic innego nie mruga

@McDracullo

Jak podłączam kabel przez lan… dzieje się… no dokładnie to się nic nie dzieje, podłączony jest to laptopa i routera, i nadal pokazuje “Kabel sieciowy jest odłączony”, więc wszystkie próby połączenia przez telnet/ssh nie wychodzą.

chyba mi zostaje kupić kabel DCU-5 i zrobić to tą instrukcją:

https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=33906 : /

Spróbuj podłączyć jeszcze do portu WAN.

Próbowałem.

Po zakupie kabla ca-42 i podłączeniu go do routera, włączam putty, no i nie widzę nic.

Wyświetlają mi się tylko znaki które wklepuję na klawiaturze, nic poza tym.

Możliwe jest że jakoś źle go podłączyłem, czy też router jest już martwy?

Dodam jeszcze żę układ z napisem atheros się nagrzewa chwilę po podłączeniu routera do prądu. : /

JACHIN , nie wiem czy coś Ci to pomoże:

http://www.dobreprogramy.pl/McDracullo/ … 30390.html

Ja tak uratowałem swojego. Również błąd podczas flashowania.