Nieudana kompresja w VirtualDub: komunikat "error code -100"

mam problem z kompresją pliku w VirtualDubie. próbowałem jednocześnie skadrować film i skompresować kodekiem Xvid. po określeniu nazwy pliku docelowego i miejsca na dysku, proces nie zaczął się nawet, tylko pojawił się komunikat

8d1105f4cd938350.jpg

rozdzieliłem te czynności: skadrowałem film i zapisałem bez kompresji. miał rozmiar ca. 10 giga; więc kompresja była konieczna. przy próbie kompresji Xvidem ten sam komunikat. ma zainstalowaną najnowszą wersję K-Lite Codeck Pack.

w VD staram się zawsze kompresować kodekiem Xvid ponieważ można w miarę dokładnie określić wielkość docelową. poza tym wrzucam dużo filmów na YouTube, pliki .avi kompresowane Xvidem wgrywają się bez problemu czego nie można powiedzieć o innych kodekach.

Jaka jest docelowa rozdzielczość obrazu wideo po ‘skadrowaniu’?

Czy jest podzielna przez 2?

Placio74 - nie, nie była podzielna przez 2. poprawiłem na taką - i udało się bez kłopotu.

bardzo ci dziękuję za pomoc.

zaskoczyło mnie to, bo przy kompresji ffdshow VirtualDub przypomina, że wielkość obrazu musi być podzielna przez 2, a przy Xvidzie jest komunikat “no restrictions”.

Rzeczywiście w Xvid nie ma opisu restrykcji.

A to o czym napisałem wcześniej w ogóle dotyczy kodeków MPEG-4 (Xvid, DivX, …) i MPEG-2.