Nieudana próba połączenia z serwerem APACHE


(Wojmak) #1

Postanowiłem postawić serwer www (mam router z modemem i neostradę, a więc zmienne ip). Zarejestrowałęm się na no-ip.pl, ażeby pozyskać darmową domenę, coby nie wpisywać za każdym razem innych na dodatek adresów. Domena działa dobrze (pingowałem), ale po zainstalowaniu serwera apache i po wpisaniu domenowej nazwy serwera wyświetlała się strona logowania routera - zmieniłem więc w ustawieniach httpd.conf apacha, aby ten nasłuchiwał na porcie 85 (listen 85), po czym przekierowałem port 85 na ip komputera gdzie chciałem postawić ten serwer. To co napisałem powyżej wydaję się być dla mnie logiczne, powinna według mnie pojawić się już ta strona “It works!!” :smiley: , jendak nie może być tak kolorowo, przeglądarka nie może odnaleźć serwera jeśli podam nazwę domenową oraz gdy podam aktualnie przydielone IP ( no i + port po dwukropku wiadomo - 85 ), gdy podaje adres ip przydzielony przez serwer DHCP router’a dla komputera (10.0.0.12:85) - wtedy działa. Dlaczego więc nie przeglądarka nie może odnaleźć serwera, skoro zmieniłem port nasłuchu bo standardowy zajęty był, przekierowałem ten port na komputer posiadający serwer ? Ustawienia w httpd.conf zmieniłem tak:

Listen 85

ServerName nazwa.no-ip.pl:85 (to może być nie servername tylko jakoś inaczej sie może ten klucz się nazywać - nie mam teraz dostępu do pliku)

i tyle zmieniłem… może za mało ? nigdy nic nie robiłem w apache więc być może coś pominąłem.


(system) #2

Zacznijmy od tego że nie wejdziesz na swój komputer z adresu zewnętrznego. Czy serwer działa czy też nie to może jedynie sprawdzić ktoś z zewnątrz wpisując Twój adres.


(squeet) #3

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.