Nieudana zmiana lokalizacji plików pulpitu z c na d

Witam, chciałam zrobić miejsce na dysku c i robiłam zmianę lokalizacji folderu Desktop do dysku d… teraz na dysku d mam bałagan… A na pulpicie mi wyrzuciło wszystko co miałam na dysku D. Teraz chciałabym to cofnąć, tylko nie wiem jak… Dodam że jak próbuję przywrócić domyślną lokalizację tego folderu to wyskakuje mi komunikat "Nie można utworzyć listy zwykłych podfolderów w D:/System Volume Information. Odmowa dostępu.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji aby Pulpit znalazł się z powrotem na dysku c? Bardzo proszę o pomoc…dodam, że nie da rady przywrócić systemu bo nie mam punktów przywracania.

http://download.bleepingcomputer.com/farbar/GrantPerms.zip

Do programu wklej ścieżkę:

D:\System Volume Information

Kliknij Unlock

Spróbuj usnąć folder dla punktów przywracania systemu (System Volume Information).

Zaraz, zaraz, moment.
Napisz JAK zmieniłaś lokalizację pulpitu i na co (dokładnie!).
Wejdź w Ten komputer, potem we właściwości pulpitu i w zakładkę Lokalizacja
Przekopiuj ścieżkę tu na forum (lub zrób zrzut). Bo coś nie podoba mi się ten monit o System Volume Information…

image

ja zmieniłam ścieżkę z C:\users\ania\desktop na D:\
na szczęście udało mi się jakoś wszystkie pliki przerzucić, sama do końca nie wiem jak to zrobiłam, ale problem rozwiązałam, wszystko wróciło do normy i ścieżka się zmieniła na taką jak była…:thinking:

Czyli w sumie zrobiłaś to co myślałem. Zmieniając lokalizację pulpitu na D:\ na pulpicie pokazała Ci się zawartość D:\ - tak samo jakbyś zrobiła np D:\śmieszne kotki to na pulpicie zobaczyłabyś zawartość folderu śmiesznych kotków. Wystarczyło skopiować folder Desktop z C:\Users\nazwa_uzytkownika\ na D:, dopiero wtedy zmienić ścieżkę na D:\Desktop i pulpit by się nie stracił. Potem całą zawartość C:\Users\nazwa_uzytkownika\ Desktop można skasować.

1 polubienie

Najlepiej zrobić to wpisując w okienku, które wyżej wkleiłem, ścieżkę dostępu do folderu, którego na dysku nie ma, a gdzie chce się mieć pulpit.
Tak jak u mnie, na dysku D: nie miałem katalogu Users i (co oczywiste) w nim katalogu Radek. Gdy to wpisałem (czyli de facto zamieniłem tylko w całej ścieżce C na D) system zakomunikował,że nie ma takiego katalogu i czy go utworzyć. Następnie sam zaproponował przeniesienie wszystkiego. Cała robota.

2 polubienia