Nieudane połączenia z Internetem przez Wi-Fi

Witam serdecznie. Niedawno zakupiłam laptop TOSHIBA z wgranym Windowsem 7. Jednak nie potrafię połączyć się z Internetem przez Wi-Fi.

W domu mam Livboxa podłączonego do komputera. Podczas gdy próbuję się połączyć, wyskakuje niebieska ramka, a w niej jest napisane:

System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią.

Rozwiązywanie problemów

Więcej informacji na temat problemów z połączeniem internetowym

Nie wyskakuje nic, gdzie mogłabym wpisać klucz zabezpieczający czy coś.

Co mogę z tym zrobić? Bardzo proszę o radę :slight_smile:

w ustawieniach livebox a musisz wyłączyć filtrowanie mac które jest włączone dopiero po wyłączeniu filtrowania wtedy zapyta cie o klucz po wpisaniu klucza powinien połączyć z netem,

jeżeli nic nie było zmieniane to wpisujesz w Przeglądarkę 192.168.1.1

Login:admin

pass:admin

później szukasz w opcja filtrowania MAC i wyłączasz, oczywiście poszukaj jeszcze klucza ( WEP, WPA czy inne) powinien być w zakładce zabezpieczenia ( security wireless) sorry ze tak ogólnie lecz nie pamietam jakie zakładki klikałem u znajomego kiedy konfigurowałem livebox po ustawieniu wszystkiego jedna z najważniejszych rzeczy zmiana hasła dostępu do livebox a no chyba ze lubisz dzielić się netem ze sąsiadami :wink:

Nie trzeba nic zmieniać, Od dołu liveboksa masz przyciski takie czarne wystające sztyfciki. Przy jednym z nich jest napis Reg, Wciśnij ten sztyfcik na około 2 sek, światełka u góry zaczną migać. Po tej czynności na pasku zadań w laptopie stajemy na ikonce połączenia wi-fi i klikamy. Otworzy się okienko gdzie będzie widoczny Twój liveboks, zaznacz go i kliknij - połącz. Wyskoczy okienko gdzie wpisujesz wep. Wpisz kod wep, zaznacz że ma łączyć automatycznie i OK. Musi działać. Powodzenia

Dziękuję za obie rady.

Pierwszy sposób wczoraj spróbowałam, nie udało mi się. Pewnie dlatego, że nie do końca zrozumiałam co zrobić.

Drugi sposób - udało się. :slight_smile:

Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam :slight_smile: