Nieudane przywracanie systemu po awarii

Tydzień temu w moim komputerze system uległ awarii.Po tygodni męki poddałam się całkowicie.Komputer informuje o błędzie,natomiast nie uruchamia autonaprawy.Przywracanie systemy przez USB na nic. Próbowałam przywrócić system za pomocą płyty z systemem.Słyszę,że płyta rusza,ale nic poza tym się nie dzieje. Dość nie typowy problem.Pół roku temu komputer był w serwisie (w Niemczech) też z podobną awarią systemu (jeszcze wtedy był na gwarancji) .Serwis odesłał komputer z informacją,że wymienili dysk twardy.Czyżby go nie wymienili?

Jeśli po powrocie z serwisu komputer działał, to na pewno coś zrobili… Może coś poprawili i zaczęło działać, może go wymienili i teraz znowu padł, może dysk nie psuje się sam z siebie - może winna jest płyta główna albo zasilacz, przyczyn może być wiele  :roll:

Piszesz, że komputer informuje o błędzie - jaki to komunikat?

Komputer napotkał problem,przygotowywanie autonaprawy…      ale na tym koniec.Autonaprawa nie włącza się.Komputer “myśli” przez ok 5 minut,po czym na nowo pojawia się powyższy komunikat i tak w kółko macieju. Dla jasności mogę wypisać dane z BIOS-u :slight_smile:

 

Włączyłam komputer aby wejść do BIOS-u i teraz wyświetlił mi się inny komunikat.    Sysytem Windows nie może ukończyć instalacji.Aby zainstalować system Windows na tym komputerze,uruchom ponownie instalację.        Klikam ENTER i znowu to samo powiadomienie.Tak jakby nie widział płyty z systemem

 

Product name : Lenovo G510

BIOS Version : 79CN50WW(v3.09)

Intel®    Windows 8 64 bit

twardy dysk WDC WD10JPCX-24UE4T0

BIOS         Configuration;

Wireless LAN     [ENABLET]

SATA Controller mode    [AHCI]

Graphic Device     [Switchable Graphics]

Power Beep     [Disabled]

Intel Virtual Technology  [Disabled]

BIOS Back Flash   [Disabled]

HotKey Mode   [Enablet]

Security;

Hasła; Administrator,User,HDD     Not Set

Secure Boot   [Disabled]

Secure Boot Status    [Enabled]

Platform Mode   [User Mode]

Secure Boot Mode   [Standard]

BOOT;

BOOT Mode    [UEFI]

USB Boot    [Enabled]

PXE Boot to LAN    [Enabled]

 

Miałem też ten problem ale sprawę załatwiłem poprzez wyzerowanie dysku i ponowne zainstalowanie systemu.Najprościej i najszybciej wyzerowałem dysk Płytą Ratunkową 2015 Komputer Świat/głębokie wymazywanie/

Już po problemie.Mamy w okolicy dobry serwis i informatyka który naprawia komputery u klienta.Naprawił i komputer śmiga lepiej jak w dniu zakupu :slight_smile: