Nieudane przywracanie systemu


(Roberator) #1

Mam poważny problem i proszę o pomoc. Po odinstalowywaniu Adobe Readera X pojawił się jakiś dziwny błąd i nie mogłem już zainstalować najnowszej wersji tego programu. próbowałem 2 razy i to samo. Postanowiłem więc cofnąć system o parę godzin przed tą odinstalacją Adobe Readera. Jednak przywracanie systemu się nie powiodło (pierwszy raz się z czymś takim spotkałem). Pojawił się taki komunikat na pulpicie:

P8wn6.jpg

Spróbowałem jeszcze raz korzystając z innego punktu przywracania i znowu się nie udało. Parę dni temu zmieniałem partycje (pisałem zresztą tu na forum o tym). Zmniejszyłem partycję podstawową C o 70 GB z 460 GB (system pozwalał zmniejszyć ją nawet do 220) i powiększyłem partycję logiczną D (nie dało się przez system,to zrobiłem to za pomocą programu zewnętrznego). Czyżby to miało wpływ na ten brak możliwości przywracania systemu? Co z tym można zrobić, bo bez możliwości przywracania systemu jestem ugotowany


(system) #2

Spróbuj zrobić operację przywracania systemu przy pomocy płyty instalacyjnej Windowsa 7 (jeśli możesz?). Trzeba tam wybrać podczas bootowania opcję Napraw i postępować dalej. Niekiedy ten sposób działa pomyślnie.


(Roberator) #3

Nie mam płyty instalacyjnej Windowsa 7. Nie dostałem przy kupnie laptopa. Mam tylko nagrany przez siebie dysk (2 płyty) Recovery. Jest też partycja Recovery. mam też nagrany na partycji D obraz (snapshot) partycji C, a także płytę ratunkową (ta z Komputer Świata), a zresztą mam też nagrany przez siebie dysk ratunkowy dla Windowsa 7. Nie wiem jak to wykorzystać? Czy wyłączenie funkcji przywracania systemu i restart coś da?


(system) #4

Możesz wykorzystać którąś z tych płyt ratunkowych. Ja ich nie znam, ale tam chyba będzie też opcja przywracania systemu. Na razie nie wyłączaj funkcji przywracania systemu, bo stracisz możliwość przywrócenia systemu do tyłu, a na tym Ci zależy, jak rozumiem.


(Semtex) #5

Wykonaj przywracanie w trybie awaryjnym systemu (F8 zaraz po BIOS), pamiętaj, po wykonaniu w tym trybie nie można odwrócić procesu :slight_smile:

BTW> Myślę że masz albo AV albo IS Nortona :lol:


(Roberator) #6

Nie mogę ruszyć dalej w tym trybie awaryjnym. Wszedłem w tryb awaryjny, pojawiła się oznaczona na biało opcja “Napraw komputer”. Nacisnąłem Enter i pojawiła się następna tablica “Menedżer rozruchu systemu”,która jest podświetlona na biało. Poniżej pisze: uruchamianie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowanie. Aby rozwiązać ten problem:

  1. Włóż dysk instalacyjny systemu Windows i ponownie uruchom komputer

  2. Wybierz ustawienia języka,a następnie kliknij dalej

  3. Kliknij pozycję napraw ten komputer

Jak przejść do funkcji przywracania systemu w trybie awaryjnym, bo na tej stronie naciskam strzałki i nic, a jak Enter to włącza mi się normalnie Windows. :frowning:


(Semtex) #7

Nie, nie, wejdź w tryb awaryjny, masz 3 opcje do wyboru:

  1. Uruchom tryb awaryjny.

  2. Tryb awaryjny z wierszem poleceń.

  3. Awaryjny z siecią.

Wybierz pierwszą opcję, strzałkami i w nim wykonaj normalne przywracanie systemu jak w trybie normalnym. Na 90% zadziała :wink:


(Roberator) #8

Nie udało się również w trybie awaryjnym przywrócić system. Sytuacja identyczna jak w normalnym trybie, przez minutę trwa inicjowanie odzyskania systemu, a potem pisze, że koniec odzyskiwania systemu i pojawia się ten komunikat co wyżej na pulpicie.