Nieudane uruchomienie NTDETECT

System Windows XP restartuje się w kółko, dochodzi do momentu w którym można jeszcze wybrać F8(zaawansowane menu wyboru trybu uruchomienia systemu) ale którąkolwiek opcję bym wybrał komputer się restartuje, na ułamek sekundy przed restartem pojawia się komunikat : “Nieudane uruchomienie NTDETECT”. Próbowałem już odzyskiwać system z płyty instalacyjnej, oraz skanować z konsoli odzyskiwania (chkdsk :c /p, chkdsk :c /r) ale nie ma żadnego efektu. Co z tym można robić - tak żeby odzyskać system i dane?

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

copy X:\i386\ntdetect.com c:\

gdzie X - cdrom

Skopiowałem i nic to nie dało(zamiast c:\ w moim przypadku było d:\ bo tam był xp- ale to szczegół), więc skopiowałem ten plik jeszcze w kilka innych miejsc - d:\windows, d:\windows\system, d:\windows\system32, c:\ no i się udało, po restarcie uruchomił się automatycznie instalator windows (wyglądał tak samo jak normalna instalacja jednak po dokończeniu uruchomił mi się stary pulpit (z przed awarii) i wszystkie dane były na miejscu). Odzyskałem wszystko dlatego wielkie dzięki za radę dla kolegi cosik_ktosik. Pozdrawiam