Nieudany format laptop win10

Witam otrzymałem od brata laptop abym mu go przeczyścił bo strasznie zamula lecz w prosty sposób próbowałem wchodzić w odzyskiwanie i zresetować urządzenie do stanu początkowego lecz występowały błędy stwierdziłem ze nie będę się bawił w to i zrobiłem flash na pen drive z win 10 który umożliwia strona Microsoft i pytanie co teraz? jak powinienem usunąć “cały windows” ? dodam ze dokumenty na dysku nie są potrzebne najważniejsze rzeczy zostały przerzucone na dysk

Najlepiej sformatować partycję C w tym miejscu wybrać opcję zaawansowaną

http://www.mamkomputer.info/instalacja-windowsa-10-z-dvd-pendrive-instrukcja/
a następnie sformatować partycję systemową domyślnie będzie pierwsza z góry nie licząc jakiś zastrzeżónych przez system.

o tym mowie ze tam po wykonaniu wszystkich poleceń w 5% wystąpywał błąd i powracał do tła blokady

Niezbyt rozumiem bootujesz pena zaczynasz instalację i kiedy występuje błąd? Jakaś fotka może?

Proszę o nagła pomoc kiedy robiłem to co ty mi poleciłes kiedy byłem przy opcji wybierania sterowników to nie miałem ich oczywiście bo zapomniałem pobrać wyszedłem i próbowałem do win 10 wejść lecz wystąpił błąd że program naprawa nie mógł rozwiązać problemu coś takiego…i tak kilka razy po każdym wyłączeniu kompa potem laptop kiedy chciałem wyłączyć potem jeszcze raz włączyć lecz nie chce się włączyć i świeci tylko dioda bateri ciągle

Nie mam pojęcia o jakich sterownikach mówisz w czasie instalacji windowsa? Załaduj sterownik? Ta opcja nie jest do niczego potrzeba w czasie instalacji Windy. Robisz format zaznaczasz partycję i klikasz dalej. Odłącz zasilanie wyciągnij baterię na chwilę poskładaj do kupy i spróbuj odpalić.

Tam jak był wybór dysku to zaznaczyłem na ten główny i dalem formatuj po czym wybrałem ten dysk jako żeby zainstalować Windows lecz tak jak mówię potem byla chyba tą opcja z sterownikami dałem dalej i wywalało do głównego dysku po czym pisało jak się ładował windows naprawa systemu i potem na niebieskim tle błąd jak dałem zamknij komputer się wyłączał a jak ustawienia zaawansowane powracało do tych opcji wejdź system 10 wyłącz system ustawienia zaawansowane napraw komputer

Oddaję laptop na gwarancje

Witam, kolego energy.biz z tego co piszesz, popełniłeś chyba drobny błąd. Pomijam, że pewnie skasowałeś partycję recovery, która zastępuje zabawę z instalacją z USB. Jednak jeśli już idziemy okrężną drogą to odpalasz instalator, usuwasz partycję z systemem i partycję “zastrzeżona” (ma ok 350mb), następnie wskazujesz “nieprzydzielone miejsce” tworzysz nową partycję (jeśli wyskoczy komunikat czy chcesz utworzyć dodatkową partycję - to potwierdzasz). Opcja o której wspominasz- “załaduj sterownik” jest używana w rzadkich przypadkach, kiedy instalator nie posiada wbudowanego sterownika do pamięci masowej. Klikasz dalej i… zaczyna się instalacja. Natomiast własnoręcznego grzebania w partycjach po za opcją recovery gwarancja raczej nie obejmuje.

Laptop jest ubezpieczony więc mam nadzieję że obejmie to ubezpieczenie

Lecz co bym mógł zrobić jak komputer nie daje znaku życia

Ubezpieczenie chyba obejmuje sam sprzet, a nie oprogramowanie.

Witam laptop po nieudanej próbie wczorajszego formatowania nie chciał się włączyć dziś po przyjściu ze szkoły ożył filmik nie mogę da jak się włącza ale zdjęcie z błędem

Kropka, przecinek … pomocnym przyjacielem każdego forum.

1 polubienie

A po za tym napisz jeszcze w czym masz problem.

Laptop nie chciał się włączyć czy może system uruchomić?

Teraz laptop się uruchamia ale wyskakuje błąd jaki jest widoczny powyżej

Myślę, że musisz oddać sprzęt w bardziej kompetentne ręce sam sobie nie poradzisz z tego co się domyślam to nawet nie bootujesz pena z windowsem którego rzekomo zrobiłeś. Odpala Ci się naprawa automatyczna a musisz zbootować system i dokonać jego instalacji na nowo. Czytałeś może poradnik link Ci załączyłem wcześniej.

Tak kolego właśnie to zrobiłem i przepraszam za błąd który napisałem dałem poprostu boot menu i i włączyłem z pendrive na którym jest win10 mam wrzystko ogarnięte po za jednym


Nie za pusto tutaj nie powinnienem jakiś programów od Intel lub karty graficznej

Sterownik to trzeba zainstalować ale w10 sam pobierze przez WU to co mu będzie potrzebne raczej nic nie będziesz musiał instalować. Jak już zaktualizujesz Windę to zobacz w Menadżerze Urządzeń czy nie ma problemów.