Nieusuwalny kafelek w Ekranie Startowym /Menu/

Hej

Ulokowałem w Program Files program IcoFX portable i kafelek do niego w Ekran Startowy /Menu/.

Gdy zorientowałem się że to Trial usunąłem. Kafelek usunąć się nie daje. Ma opcje Odepnij … , ale nieskuteczną.

Nie pomaga, przywracanie systemu, nie jest znajdowany ani w rejestrze ani w systemie. Nie ma w opcjach dla Menu. Programu nie ma, kafelek po nim pozostał na trwałe.

 

Ma ktoś pomysł na usunięcie?

 

Pozdrawiam/Yan

Co się pokazuje, gdy dasz prawy na kafelek i “otwórz lokalizację pliku”?

Hej

Po kliknięciu prawym p. na kafelek wyświetla się:

Odepnij od ekranu startowego. /nie odpina/

Zmień rozmiar. Mały/Średni​

W opcjach folderów odznacz pozycje “nie pokazuj ukrytych plików” i “ukryj pliki systemowe”. Następnie w folderze użytkownicy wybierz swoją nazwę i poszukaj w folderze “appdata” plików z nazwą “IcoFX”. Po ewentualnym znalezieniu ich usuń je. Jeszcze raz sprawdź dobrze w “regedit” czy nie ma wpisów tego programu.

Hej Alli

Sprawdziłem jak zaleciłeś.

Nie ma nigdzie tego pliku IcoFX.

 

Ale przy okazji wyświetliły się takie trzy pliki :

$RECYCLE.BIN

$Windows -BT

$Windows-WS

Jak myślisz można je bezkarnie usunąć?

 

Co do kafelka IcoFx. A może zainstalować zewnętrzną wyszukiwarkę w  systemie. Masz na oku jakąś skuteczną/bezpieczną dla W10?

Co do usuwania powyższych plików to bym się wstrzymał a do szukania plików używam programu Everything. Jego szybkość wyświetlania wyników jest nie do pobicia a co ważne nie pomija ukrytych i systemowych plików. Do usunięcia kafelka możesz spróbować użyć programu Unlocker. Nie wiem czy po nieudanych kasacjach pliku robiłeś ponowne uruchomienie systemu. Samo włączenie i wyłączenie komputera nie zawsze powoduje zmiany w rejestrze w systemach od Win8 do Win10.

Zainstalowałem Everything​ ale nie umie się posłużyć. Po wpisaniu nazwy szukanego pliku jak uruchomić wyszukiwanie?

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu daj mu max jedną minutę i wyświetli się lista wszystkich plików kompa. W górnej belce jest szukajka. Wystarczy wpisać nazwę szukanego folderu lub pliku a wyniki natychmist wyświetlają poniżej na liście.

Hej, Yan.

Ten kafelek, co go nie mogłeś usunąć, to taki cały szary, bez obrazka i bez napisu był? Mam taki i złości mnie jak nie wiem co.

Ten kafelek nie ma żadnej nazwy/oznaczenia? Jak ma szukaj i usuń w rejestrze. Jak nie ma, kliknij Usuń i odczekaj. Jak nie ma opcji Usuń to użyj programu  AdwCleaner . Nieusuniety? Jak nie zniknie od razu to sam po pewnym czasie.

 

 

No i właśnie tak się stało. Zniknął po pewnym czasie. Może dlatego, że dzisiaj system znowu się zaktualizował, hmmm…

Nazwę miał. Wydawało mi się, że nie ma, bo rozmiar był ustawiony na mały. Za to nie miał ikonki.