Nieusuwalny katalog?

(Hwarangpl) #1

Ściągnąłem z neta spakowany programik. Podczas rozpakowywania pasek Win zniknął, ikony też. Dałem więc Anuluj w obawie, że jest to wirus. Wszystko wróciło do normy, ale...

gdy kliknę (nieważne czy prawym czy lewym przyciskiem myszy) na ten rozpakowany katalog - "Mój Komputer" zamyka się.

Próbowałem usunąć katalog z wiersza poleceń, wszystko przebiega jakby udało się usunąć katalog ale na dysku on nadal jest.

Próbowałem również zamontować partycję NTFS (na której znajduje się szkodliwy katalog) pod linuksem i stamtąd go usunąć. Znów przebiega wszystko jakby linux go usunął jednak gdy znów wejdę na tą partycję katalog nadal tam jest!

Próbowałem skanować Kasperskym, NODem, Pandą TotalScan (skaner on-line), SpySweeperem, Ad-Aware 2007 Free. Wszystkie z aktualną bazą danych. Wszystkie twierdzą, że nic złego na dysku nie mam.

O co chodzi? Dlaczego ten katalog się nie usuwa?

(Leon$) #2

Spróbuj w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu na wszystkich dyskach

:slight_smile:

(Hwarangpl) #3

Uruchomiłem tryb awaryjny z wierszem polecenia.

Gdy wydam komendę na usunięcie tego katalogu komputer pyta czy na pewno, daję T robi się linijka przerwy i znów znak zachęty. Po komendzie dir katalog widoczny jest nadal. Próbowałem wejść do niego i usunąć pliki znajdujące się w nim ale jest tak samo. Nie da się ich usunąć.

Nazwę katalogu mogę zmienić.

(Robert Trs) #4

jesli masz wystarczajaca duzo miejsca na dysku zeby przenieść wszystkie inne pliki na inna partycje to tak zrob i sformatuj te partycje