Niewidoczna częstotliwość 1333 MHz w Biosie. Pomocy!

(Miszman) #1

Witam,

oto mój zestaw,

Core 2 Quad Q6600 2.4 (LGA 775)

Płyta głowna - Ausus P5E3 x38

RAM - DDR 3 OCZ 4GB 1333 FSB

Grafika - gegabyte Radeon HD 4870 1Gb

Dzwięk - Cretative SB X-Fi Titanium

HDD Segeate 500GB 7200 32MB

Zasilacz bequiet Dar Pro 650

Windows Vista HP 36 bite

Mam następujący problem,

Od tygodnia jestem w posiadaniu w/w zestawu komputerowego. Wszystkie podzespoły ładnie się złożyły, windowsa zainstalowałem swieżego. Niemniej jednak zauwazyłem cos co mnie zaniepokoiło, a mianowicie chodzi mi konkretnie o pamięci. z poczatku Bios nie widział 4GB ramu, ale po upgriade Biosu gdyz tamta wrsja byla stara wszystko wróciło do normy. Natomiast problemem kolejnym okazało sie taktowanie DDR 3. gdyż Bios widzi je jako 1066MHz a pamioeci taktowane sa na 1333. Zauwazyłem w biosie cos takiego: jezeli opcje OC ustawione sa wszystkie na Auto to wtedy parametr FSB DDR mozna ustawić od 800 do 1600MHz, jak i równiez na 1066, nastomiast wartość 1333Mhz nie jest w ogółe widoczna dla tych pamięci. Natomiast jeżeli w opcjach OC w biosie ustawie na Manual to wtedy pojawiaja sie dodatkowe opcje jak np FSB Frequancy i tak, jezeli ja ustawie tam parametr FSB frequancy z 266 na 333 to wtedy opcja zmiany taktowania DDR FSB na 1333 jest dostepna. i po restarcie komputer widzi pamięci na 1333, ale rownoczesnie proces został podkręcony na 3.0. Dlaczego tak sie dzieje, ze w biosie nie mozna ustawic pamieci z 1066 na 1333 bez ingerencji w FSB Frequancy ? Dlaczego ta wartość 1333MHz na AUTO nie jest dostępna? tylko po zmianie na MANUAL ? Pomóżcie coś !

(lazikar) #2

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.