Niewidoczna partycja w zainstalowanym systemie

Witam,

Mój sąsiad kupił sobie nowy komputer, a do niego Windows 7 HE x86 OEM PL. Na komputerze była zainstalowana Madriva Linux, więc dysk sformatowałem, usunąłem partycję i założyłem nowe. Jednak Przy 2 partycji przycisk formatuj ciągle nie chciał się zrobić nieaktywny - pytanie dlaczego ??

Mimo iż instalator wykrył obie partycje, założył sobie dodatkową o pojemności 100 MB, to po instalacji systemu nie widział 2 partycji. Dlaczego jej nie widzi i nie przypisał jej litery ??. Czytałem na necie jak to można naprawić, ale nie to mnie ciekawi jak to naprawić, tylko dlaczego Windows 7 tak postępuje a nie inaczej

prawdopodobnie po utwozeniu pierwzej partycji w instalatorze nie utworzyles drugiej tylko sugerowales sie tym ze instalator pokazal ci pozostale miejsce na dysku. miejsce te widnieje jako “nieprzydzielony obszar” trzeba poprostu zaznaczyc to i wybrac “utwoz nowy” nie zmieniajac jego rozmiaru poczym sformatowac. ale jak nie zrobiles tego z poziomu instalatora wystarczy wybrac start/ panel sterowania/ system i bezpieczenstwo/ narzedzia administratora/zarzadznie komputerem/ zarzadzanie dyskami. i tam przeprowadzic ta operacje

no całkiem możliwe, dzięki

Pozwolę odświeżyć temat (a nie chce tworzyć klonów…).

Mam podobny problem z tym, że nie mam dostępu do partycji która sformatowana jest jako NTFS. Próbowałem GParted’em przywrócić partycję do widocznych ale oczywiście pomieszałem flagi (partycja logiczna miała boot więc usunąłem to a dałem systemowej właściwą z tym, że to nic nie dało).

Na niewidocznej partycji są dane, niewiele bo 3GB (sterowniki i instalki do laptopa - bo o nim mowa).

Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.