Niewidoczne 30 GB na dysku SSD

Witam

posiadam dysk SSD, na którym wg “mojego komputera” znajduje się 161 GB wolnych z 232 GB
Pliki na dysku (razem z tymi ukrytymi oczywiście) ważą 42 GB, a więc 161 + 42 = 203, gdzie w takim razie podziało się prawie 30 GB?

jest to dysk systemowy, Crucial MX200 250 GB

1 polubienie

Nigdy nie będziesz miał 100% tego miejsca co jest napisane i jest to normalna sytuacja.

@HimShadow Kolega @fiesta już o tym mi wspomniał i przyznaję że nie przeczytałem uważnie, ale nie jest to powód by wypominać, powtarzać mi o tym drugi raz.

Chyba napisał że ma 232 GB do użytku a dysk z pewnością jest 250 GB, więc nie opowiadaj bajek że to normalna sytuacja …
http://forum.pclab.pl/topic/637329-Rzeczywista-pojemność-dysku-JAK-OBLICZAMY/

1 polubienie

Zapewne jednak nie policzyłeś wszystkich plików na dysku, gdyż system nie do wszystkich plików czy katalogów daje dostęp nawet dla administratorów. Ot, choćby folder System Volume Information, który na takim dysku w rzeczywistości może zajmować kilkadziesiąt GB przy włączonym przywracaniu dysku. Do tego dochodzi rozmiar klastra a faktyczny rozmiar pliku, tablica MFT i wychodzi na to, że… chyba u ciebie wszystko jest w porządku.

sprawdziłem, 16 GB wirtualnej pamięci, co jest mi potrzebne, więc to zostawiłem w spokoju i 13 GB zarezerwowane dla hibernacji, a jako że nigdy nie hibernuje kompa to wyłączyłem tą opcję i te 13 GB odzyskałem.

@fiesta dzięki za program

@Vergras gdybyś przeczytał OP to byś głupot nie pisał :wink: