Niewidoczne konto w Win XP HE

Witam serdecznie

Użyłem wyszukiwarki ale nie znalazłem odp na mój problem, oraz przeszukałem google.

Przypadkowo użyłem z ciekawości programu o takiej nazwie UPHClean-Setup i usunęło mi w widoczności moje drugie konto na moim pc. Zniknęło z apletu Konta Użytkowników oraz z ekranu powitalnego gdzie mogłem wybierać pomiędzy kontami oraz z control userpasswords2.

W Documents and Settings wszystko z tego konta jednakże dalej pozostało.

Chciałbym się dowiedzieć jak przywrócić z powrotem to konto aby było widoczne w panelu sterowania i podczas uruchamiania systemu abym mógł się na nie normalnie zalogować?

Dzięki

User Profile Hive CleanUp Utility nie mogło usunąć konta użytkownika, ani sprawić, że przestało być widoczne.

Nastąpił jakiś niefortunny zbieg okoliczności, który po zainstalowaniu UPHClean sprawił wspomniany przez Ciebie efekt.

Jeśli pamiętasz nazwę tego drugiego konta, to możesz za pomocą poniżej zawartości dodać je do listy wyświetlanych na ekranie logowania.

W miejscu Nazwa Tego Konta wpisz nazwę konta, które znikło.

Całość zapisz w pliku sua.reg i uruchom.

Jednak, cienko to widzę, ponieważ nie powinno było zniknąć z apletu Konta użytkowników. Wygląda na to, że zostało usunięte.

Jeśli to nie pomoże, podam sposób obejścia tego problemu.

Troszeczkę to dla mnie dziwne, bo po co miałbym usuwać konto, które jest mi bardzo potrzebne? No ale może i nie zrozumiałem twojej sugestii.

Wykonałem to co poleciłeś i jest prawie ok, bo przestało działać Szybkie przełączanie użytkowników. Jak zaznaczam ptaszka w aplecie Konta użytkowników to i tak nie zapamiętuje mi zmian i szybkie przełączanie nie działa.

Ale dziękuję za rozwiązanie powyższego problemu.

Nie napisałem, że Ty usunąłeś konto, tylko, że nastąpił niefortunny zbieg okoliczności (jakich - nie wiem), a konto wygląda na usunięte.

Wracając do szybkiego przełączania użytkowników.

Jeżeli jest to dla Ciebie bardzo istotne (moim zdaniem jest to zbędna usługa), to możesz sprawdzić.

W Menu Start / Uruchom wpisz: services.msc

Przewiń listę na dół i sprawdź, czy usługa: Zgodność szybkiego przełączania użytkowników nie jest wyłączona i ew. ustawić: Typ uruchomenia - Automatyczny /Zastosuj /Uruchom.

Karmazyn65 postępując według Twoich instrukcji wyświetla mi się taki oto komunikat:

6f997981d6fc7f6b.png

Zaznaczam, że posiadam wersję Home Edition.

Zobacz czy wszystkie zależności się zgadzają (w Właściwościach usługi, zakładka zależności).

Ustaw usługę: Usługi Terminalowe w tryb Automatyczny i uruchom.

Następnie spóbuj ponownie uruchomić usługę: Zgodność szybkiego przełączania użytkowników.

chaker.zbw zgadzają się :slight_smile:

Karmazyn65 pomogło :slight_smile: Dziękuję bardzo za pomoc.

Witam.

Mam podobny przypadek. Na Win XP HE zacząłem, z konta (1) (Konta z uprawnieniami admina) zmieniać uprawnienia innego uzytkownika (2) (zalogowanego jako drugiego, lecz Windows był przełączony na moje konto). Użyłem control usserpaswords2.

No i wyskakuje błąd: “Nie mozna zmienić konta (2)”

Myślę sobie: wyloguję tamtego (którego chciałem zmienić, czyli (2)) i zaloguję sie tylko na to w którym aktualnie siedzę, czyli (1)

No i tu “niespodzianka”: Po restarcie NIE MA konta (2).

Pliki są, wszystko jest, konta nie ma. :frowning: Nie tylko na ekranie logowania, ale też w panelu sterowania “Konta uzytkowników”. Wchodzę więc control usserpaswords2 - i tu go też NIE MA.

Sprawdzam - można się na nie zalogować ctrl+alt+del 2x z ekranu logowania wpisując ręcznie jego nazwę.

No to wpisałem w

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

i dodaję tam to konto.

I teraz konto jest, ale - i tu moje pytania:

Co się stało, że konto znikło? Gdzie system przechowuje informację o kontach?

Czy wpisanie tego konta do sekcji “SpecialAccounts” nie jest tylko jakimś obejściem problemu?

Witam.

Ja mam problem tez ze ‘znikniętym’ kontem użytkownika.

Właściwie to kolegi komputer, z panelu sterowania-narzędzia administracyjne-zarządzanie komputerem-użytkownicy i grupy lokalne-odptaszkował swoje konto.

Wyłączył je.

Windows odpala do momentu gdzie powinno być konto użytkownika,a że go nie ma na ekranie powitalnym…dalej nie idzie.

Czy jest na to lekarstwo?

Jak w ogóle włączyć kompa?

p.s.

Awaryjny też nie pokazuje żadnego konta.

Witam.

Prawie rok temu “popełniłem” następujący post:

Witam.

Mam podobny przypadek. Na Win XP HE zacząłem, z konta (1) (Konta z uprawnieniami admina) zmieniać uprawnienia innego uzytkownika (2) (zalogowanego jako drugiego, lecz Windows był przełączony na moje konto). Użyłem control usserpaswords2.

No i wyskakuje błąd: “Nie mozna zmienić konta (2)”

Myślę sobie: wyloguję tamtego (którego chciałem zmienić, czyli (2)) i zaloguję sie tylko na to w którym aktualnie siedzę, czyli (1)

No i tu “niespodzianka”: Po restarcie NIE MA konta (2).

Pliki są, wszystko jest, konta nie ma. Nie tylko na ekranie logowania, ale też w panelu sterowania “Konta uzytkowników”. Wchodzę więc control usserpaswords2 - i tu go też NIE MA.

Sprawdzam - można się na nie zalogować ctrl+alt+del 2x z ekranu logowania wpisując ręcznie jego nazwę.

No to wpisałem w

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

i dodaję tam to konto.

I teraz konto jest, ale - i tu moje pytania:

Co się stało, że konto znikło? Gdzie system przechowuje informację o kontach?

Czy wpisanie tego konta do sekcji “SpecialAccounts” nie jest tylko jakimś obejściem problemu?

Dziś zadam pytanie które (po małych modyfikacjach) padło już wtedy:

Gdzie system przechowuje informację o natywnych kontach? Nie tych specjalnych, dodanych, ale tych założonych normalnie?

Jak ktoś wie - a są tacy :slight_smile: - proszę o poradę, gdyż znów mam podobny problem.