Niewidoczny CD ROM

CD ROM w moim komputerze stał się niewidoczny - zawsze był obok ikonki FDD, dziś go nie ma. Uruchomiłam ponownie komputer (raz już tak mi się przydarzyło i to pomogło), ale tym razem nic się nie zmieniło, CD ROM-u dalej nie ma. Mam Windows XP.

Bardzo proszę o radę co zrobić, aby moj ulubiony CD ROM wrocil.

Bardzo smutna Malgosia

Otwórz obudowę i spradź, czy wszystkie kable są dociśnięte. A nie bawiłaś się jakimiś programami - Tweakerami np.: Tweak XP Pro 3??

Albo czymś innym, programem do zmian litery napędów??

Nie bawiłam się żadnymi wspomnianymi programami. Wczoraj instalowałam oprogramowanie do aparatu canon i wszystko było ok. a dziś taka niespodzianka.

w dalszym ciagu bardzo smutna Malgosia

Przy XP mozesz sprobowac wejsc w dodaj sprzet w panelu sterowania, i tam w kreatorze zaznaczyc ze sprzet , ktoryc hcesz dodac jest juz podlaczony i zobaczyc czy jest on na liscie. Jesli tak to z tamtad mozesz go dodac

Kiedys mialem podobny problem. :?

Wykrywanie sprzetu nie pomoglo wiec nainstalowalem system na istniejacy i pomoglo.

Powodzenia 8)

a jakiej firmy masz cd-rom-a i czy ma w sobie wbudowany odtwarzacz???

Czy to ma jakieś znaczenie ??

:o :o :o ???

fiesta otoz ma bo ja mialem cd-rom-a lg i mial w sobie wbydowany odtwarzacz i jak sie wlozylo do cd-rom-a plyte audio obok przycisku eject jest przycisk play i jak go sie wcisnelo to cd-rom znikal i tak mi sie robilo automatycznie

Bardzo serdecznie dziekuje za zainsteresowanie sie moja sprawa. Mam CD ROM LITEONIT, sprawdzilam wszystkie kabelki siedza jak nalezy.

pozdrawiam

malgosia

ZNIKAJĄCY NAPĘD CD-ROM

*Problem*

W systemie Windows znika ikona napędu CD-ROM-u przez co nie można z niego korzystać.

image002.jpg

Rys. 1. Brak ikony napędu CD-ROM w oknie Mój komputer

*Rozwiązanie*

Na początek sprawdźcie (Start/Znajdź/Pliki lub foldery) czy posiadacie plik cdfs.vxd. Jego brak powoduje wymienione problemy.

Jeśli w Waszym systemie jest plik cdfs.vxd to wykonajcie jak poniżej:

Usuńcie z pliku config.sys zapis o CD-ROM-ie np. device=C:\cdrom\cdromdrv.sys /d:mscd000 i pliku autoexec.bat zapis C:\windows\command\ mscdex.exe /d:mscd000.

Po ponownym uruchomieniu komputera, system sam znajdzie i zainstaluje urządzenie.

Jeśli jednak tak się nie stanie w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\ VxD\ IOS usuńcie wartość NoIDE=1.

Gdyby to działanie również nie przyniosło rezultatu, usuńcie w trybie awaryjnym w

menadżerze urządzeń napęd CD-ROM oraz Dyski i kontrolery dysków. W razie problemów z usunięciem wyrzućcie cały klucz rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Enum\MF.

Po zrestartowaniu komputera system powinien wykryć wszystkie urządzenia.

%7Boption%7D

WIELKIE DZIĘKI PYSIU

Dzięki Tobie problem niewidocznego CD ROM-u opanowany. Wszystko działa jak należy

serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc

uśmiechnięta Małgosia :smiley:

no dobra a co jesli nie mam tego cdfs.vxd ?? mam identyczny problem - cd rom troche podziala a pozniej znika :frowning: mam winXP :help:

ten klucz usunąć czy zamienić na “0”

ha widze ze wiecej osób ma ten problem - niech ktos sie zainteresuje i nam pomoze :cry:

Przywróć system

że co ?? opisz dokładnie co masz na mysli :slight_smile:

Chodzi mu o przywracanie systemu Opcja dostępna w Panelu sterowania>>Wydajność i Konserwacja. :smiley:

no ja się tego domyslam, ale on idzie w złym kierunku - on mi nie znika na zawsze czy na jakis czas - po ponownym uruchomieniu znowu jest, więc za każdym razem jak cdRom mi zniknie nie bede przywracał systemu tylko uruchamiam ponownie, a najlepiej to jakby dał jakąś sprawdzona porade zeby nie znikał a nie co robić jak zniknie

i widze ze ten temat posuwa się coraz bardziej w dół i nikt nie ma zamiaru pomóc

a i dałem cały PC do ‘specjalisty’ to stwierdził że “laser się zużył” i że muszę po prostu kupić nowy - wiem, że nie są drogie - a przy okazji pokuszę się o wypalarke, ale jeżeli to nie wina CDromu to nie chce niepotrzebnie tracić kasy :slight_smile:

Zawsze możesz pożyczyć od kogoś CD-ROM i przetestować go na swoim kompie, czy będzie znikał podobnie jak Twój, czy nie.

Pozdrawiam :okulary:

Ja mam podobny problem, jeśli komputer zbyt długo “zabawi” przy “Detecting IDE drives…” (ponad minutę) w trakcie uruchamiania, wtedy bankowo nie wykrywa CD-ROMów, mam dwa. :evil: