Niewidoczny dysk (D)

Witam! Mam taki problem, robiłem formata i niechcący coś namieszałem, że jak zalogowałem się na kompa wszedłem na Mój komputer i zamiast dysku twardego (D) było Stacja dysków Dvd/Cd (D)… Chciałbym przywrócić normalnie tak jak było kiedyś: Twarde dyski: © (D) i stacja dysków… Z góry dzięki :stuck_out_tongue:

Start -> Uruchom -> diskmgmt.msc

Tam możesz zmienić literki dysków do poprzedniego stanu lub odszukać to co było wcześniej pod inną literką.

NIe chodzi mi o zmianę literki, jak wchodzę na mój komputer to jest tylko dysk © i Stacja Dysków (D)… Tak jakby nie wykrywa mi tego dysku i zastępsuję mi to tą stacją dysków… Może byś mi to zrobił? : P Dam Ci nazwę programu i wejdziesz mi na kompa i mi to zrobisz ok? :stuck_out_tongue:

dysk_d

Nie chcę grzebać w czyimś kompie. :stuck_out_tongue:

Po prostu wejdź w te zarządzanie dyskami i sprawdź czy tam nie ma twojej partycji.

Tylko jak wkładam płyte główną to wyskauje mi tylko jedna partycja (dysk C), a dysku D jakby w ogóle nie było…

http://w170.wrzuta.pl/obraz/2o83gDFLZOW/dysk_d

Jaki masz rozmiar dysku całego a jaki jest rozmiar partycji C, może usunąłeś partycje D w czasie instalacji systemu

No masz rację, mogłem usunąć, chyba nacisnąłem tam przy tych 2 partycjach na tej drugiej usuń… Ale ze mnie . . . A wiesz może jak ją teraz spowrotem zainstalować?

Dysk C - 74GB

Dysk D - 80 - 90 GB

Jaki system posiada kolega ? Zresztą nieważne

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&id=1738

Ściągnełem program i nie wiem jak za bardzo go zainsatalować. Pobrać obraz czy jak?

Lavenda , daruj sobie takie porady, KOSZ.

  1. defragmentujesz dysk w windowsie

  2. pobierac GParted jak kolega wyżej podał

  3. wypalasz na płytę CD. To jest obraz ISO - więc np. za pomocą alcohol albo powerISO

  4. wkładasz płytę i restartujesz komputer*

  5. czekasz aż zapyta Cię o język, itp

  6. program bardzo intuicyjny, więc bez problemów dasz radę ; ), jeśli nie - TUTAJ masz poradnik

*jeśli nie zabootuje wchodzisz do biosu i w advanced bios features:

ustawiasz first boot device na CD ; )

jak na rysunku ; )

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc ale mam jeszcze prośbę. Czy mógłby ktoś podać linka gdzie mogę ściągnąć alcohol albo powerISO tylko pełną wersję… Szukałem w googlach wpisuję pełna wersja a wyskakuje Trial :// :frowning:

poweriso nagrasz bez problemów :wink: nawet trialem

Tylko, że wszystkie triale mam powykorzystywane ale ok dam radę jakoś :stuck_out_tongue: A mamy jeszcze jedno pytanie :stuck_out_tongue: Czy jak nagram ten program na płytę i będę tam przywracał ten dysk to czy z dysku C nic mi nie zniknie/usunie?

dlatego musisz zdefragmentować i na wszelki wypadek zrobić kopię zapasową najważniejszych danych

Okej będę musiał pokupywać jakieś płyty i powrzucać ważne pliki na nie… Dam znać jak poszło po wszystkim ;)) Thx :smiley: