Niewidoczny dysk twardy


(Kacz0r) #1

Witam,

Posiadam laptopa lenovo g500H (prco i7-3612qm,ram 8GB, dysk 1000GB ,win 7 x64 ultimate). Podczas włączania laptopa wyskakuje komunikat Błąd odczytu dysku Naciśnij Ctrl+Alt+Del(A disk read error occurred Preas Ctrl+Alt.....). W BIOS dysk widnieje normalnie. Po włożeniu płytki instalacyjnej windows nie widać dysku na którym mógłbym zainstalować system. W konsoli (cmd) wpisałem komende chkdsk wszystko wykonało się bez problemu ogółem wynik pozytywny. Użyłem w konsoli programu diskpart po wpisaniu komendy list disk nie ukazał mi się żaden dysk. Laptop jest na gwaracji tak więc nie "otworze" go (poluzowany kabelek itp.) chciałbym laptopa naprawić sam jeżeli jest to możliwe. Jeśli waszym zdaniem bedzie to naprawa wymagająca sprawdzenia hardware niestety będę musiał użerać się z  gwarancją z góry dziękuje za wszelką pomoc.


(Piesek64) #2

Prawdopodobnie Twój dysk padł.


(tosiekbu) #3

Witam.

 

spróbuj za pomocą gparted

 

http://sourceforge.net/projects/gparted/files/gparted-live-stable/0.18.0-2/gparted-live-0.18.0-2-i486.iso/download?use_mirror=garr&download=&failedmirror=freefr.dl.sourceforge.net

 

spróbuj stworzyć nową tablicę partycji device a następnie Create Partition Table domyślnie ustawiony jest i powinien być MS-DOS ale sprawdź rozwijając advanced oczywiście ta operacja usunie wszystkie dane z dysku

 

Ps. zapomniałem dodać pobrany obraz nagrywasz na płytę i odpalasz tak jak w przypadku instalacji Windows (ale i tak pewnie to Wiesz ) jest też możliwość utworzenia programu na usb za pomocą tego programu

 


(Piesek64) #4

To jest nieopłacalne, zwłaszcza gdy dysk jest niewidoczny. Jako, że nie masz jak zrobić skan HDTunem to dysk prawdopodobnie padł.


(bart86) #5

Nagraj na płytę hiren'sbootcd uruchom mini XP daj screen z Crystal Disk info. Jest tam też hdtune

Wszystko się da trzeba chcieć.


(Kacz0r) #6

Oto screeny o które mnie prosiliście


(bart86) #7

To nie jest screen z Crystal Disk info tylko z opery i nic tam nie ma ja chciałem dane SMART z bezpośrednio programu a nie jakiś pusty opis dysku. Jak Ci pomóc jak ty dajesz nic.


(Kacz0r) #8

Po kliknieciu programu Crystal Disk info wyskakuje takie coś( http://zapodaj.net/ecc175066b23a.jpg.html) następnie to co podałem na screenie pierwszym.

A te inne screeny nic ci nie pomogą w analizie użyłem tam aż trzy programy ,a tu uparłeś się na ten jeden :slight_smile:


(bart86) #9

Ty pobrałeś ten program z internetu?


(Kacz0r) #10

Nie laptop nie jest podłączony do internetu, jeśli mam pobrać w jakiś sposób ten program to jest on słaby ponieważ w przypadku gdy nie będę miał możliwości podłączenia do internetu to nie będę mógł skorzystać z tego programu. :frowning:


(bart86) #11

Przy macierzy raid0 hdtune mi nie pokazuje dysków tylko cała macierz jako jedno danych przez to też nie ma a w Crystal mam wszystko i dyski osobno. Chce ten program bo wiem że jest lepszy. Aida64 też sobie z tym radzi.

Dziwne ze mini XP nie chce uruchomić tego programu przecież jest w nim zainstalowany i dostosowany. Mini XP widzi dyski?


(Kacz0r) #12

Mini xp nie widzi tego dysku nic go nie widzi poza BIOS. Program Aida64 mam ściagnać i uruchomić na win xp mini ?

Screeny z programu Aida64 (uznane za istotne): 

http://zapodaj.net/236cce1289f1a.jpg.html (tutaj widać dysk)

http://zapodaj.net/39ac5fef6df1c.jpg.html

http://zapodaj.net/e7805d9a70c67.jpg.html

http://zapodaj.net/d9aab13d1ccbb.jpg.html

http://zapodaj.net/8e2d80929e1bf.jpg.html

Dodatkowo dodaje wynik testu wykonanego w tym programie(aida64) :http://www.sendspace.pl/file/a8d38b28080814df22b8e34