Niewidoczny program do nagrywania rozmów ze Skype'a


(walpi) #1

Potrzebuję program do nagrywania rozmów ze Skype'a, który będzie niewidoczny dla użytkownika. Program rodzicielski Beniamin niestety nie posiada takiej funkcji. Natomiast wszelkie programy do nagrywania rozmów są widoczne, a tu chodzi o kontrolę póki co bez wiedzy dziecka.

Jeśli nie oficjalny rodzicielski, to inny ale który nie będzie się gryzł z antywirusem i będzie w miare prosty do obsługi dla rodzica nie mającego wiele wspólnego z komputerami a chcącego w prosty sposób odsłuchiwać nagrania.


(drunkula) #2

Takie nagrywanie prywatnych rozmów jest niezgodne z prawem, nie ważnie czy telefoniczych, czy VOIP, Nawet nieletniego pozostającego pod Twoim nadzorem/opieką.


(Jack_Daniels) #3

Może coś z tego

https://support.skype.com/pl/faq/FA12395/jak-moge-nagrac-swoje-rozmowy-przez-skype-a

Albo to

 

http://www.youtube.com/watch?v=KLFvZiCZLw8

http://www.youtube.com/watch?v=uMV4cwMslo0

 

Albo samemu poszukac co odpowiada najbardziej

 

http://www.youtube.com/results?q=jak+nagrywa%C4%87+rozmowy+ze+skype


(walpi) #4

Tu akurat nie ja mam problem ze skontrolowaniem podopiecznych ale znajomy. Jak nie pomagają tradycyjne metody, to niech dziecko robi co mu się podoba. Wolność na całego w końcu zgodna z prawem. Pomyślałeś, że taka metoda może rozwiązać poważne problemy a nawet uratować życie.


(Mr Green Fall) #5

Parental Skype Recorder.


(drunkula) #6

 

To nie była moja opinia, tylko informacja o legalności takiego rozwiązania. Pomyślałem o tym że taka metoda może pomóc, ale pomyślałem też, że wcześniejsze czy późniejsze ujawnienie takiego podsłuchu może też stworzyć nowe problemy lub eskalować istniejące, ale my tu nie o tym…

 

Można to rozwiązać inaczej (i zgodnie z prawem), tyle że wtedy nici z tajemnicy. Poza tym skype ma tyle alternatyw, że nagrywanie wyłącznie jego ma średni sens. Co ze skajpem na komórce, gg. czatruletkami i innymi hangout’ami? Trzebaby raczej przechwytywać całą komunikację na wejściu i wyjściu audio + keylogger (czaty itp)… cholernie to może być czasochłonne przy weryfikacji co pociecha robiła.

 

Jeżeli ja martwiłbym się o treść rozmów, to raczej poblokowałbym porty z których skype korzysta w godzinach kiedy nie ma mnie w domu, do tego akurat nikt się przyczepić nie może, bo to rodzic jest właścicielem komputera.

http://classroom.synonym.com/block-skype-router-12051.html

Gorzej z wersją na komórki - tam skype nie ma tak zaawansowanych ustanień