Niewidzialne powiadomienie

(Kraj Piotr) #1

Witam,

Mam problem z wykryciem, która aplikacja czy proces przejmuje priorytet nad innymi aplikacjami, jakich używam w danym czasie. 

Problem wygląda następująco:

• używam aplikacji pełnoekranowej (np. dowolna gra)

• słyszę dźwięk powiadomienia Windows

• w tym samym momencie moja aplikacja jest ściągana na pasek 

• przed oczami mam tylko pulpit, żadnych powiadomień, komunikatów, nic. 

System Win10 x64. Problem pojawia się nagle, bez wyraźnej zależności czasowej od np. włączenia gry czy komputera. 

(mrFreeze) #2

Przeskanuj system ADWCleanerem i MBAM. ADWCleaner uruchom z prawokliku jako Administrator najpierw Szukaj następnie Usuń. MBAM w czasie instalacji odznacz okres testowy premium. Później polecam Autoruns jak możesz wrzuć screena z zakładki Logon, Services, Scheduled Task lub zapisz File->Save i plik z rozszerzeniem arn zapisz np. na www.zippyshare.com i wrzuć tutaj linka.

(Kraj Piotr) #3

Wybacz zwłokę. Zrobiłem wszystko o czym mówiłeś i usunąłem parę wpisów z Autoruns, gdzie brakowało plików. Dałem mu trochę czasu żeby zobaczyć czy coś pomogło. Ale dalej to samo. ADWCleanerem i MBAM zrobiłem skany i wyczyściłem wszystko. Poniżej wrzucam screeny i jeden dodatkowy ze StartupDelayera. Zainstalowałem go sporo po pojawieniu się problemu także nie w nim wina, ale są w nim też jakieś dodatkowe procesy.

(mrFreeze) #4

Odpal najpierw Autoruns z prawokliku jako Administrator. Odznacz wszystko jak leci poza antywirem. Chyba, że chcesz żeby np. steam startował z systemem to wtedy nie odznaczaj. Poza tym jakby Ci jakiś program nie działał to z powrotem go zaznaczysz.

(Kraj Piotr) #5

Ok, a jest jakaś metoda żeby rejestrować jaka aplikacja ma w danej chwili priorytet i w momencie kiedy znów pojawi się problem to wyłapać? Bo mój autostart mi się podoba. Nie chce metodą prób i błędów wyłączać wszystkiego.

(drunkula) #6

Podgląd zdarzeń

(daras28-82) #7

Coś mi świta że gdzieś są ustawienia powiadomień i tam można stopień ich natarczywości ustawić.

(Kraj Piotr) #8

Ok, dałem radę. Tak jak mówił drunkula w podglądzie zdarzeń się udało to wygrzebać. Dzięki wielkie za pomoc, do zamknięcia.