Niewidzialność w sieci lokalnej

Mam pytanie jak moge ukryć swój numer IP zeby programy skanujące sieć lokalną typu neetlook netscan nie widziały mnie??? podkreślam niechce byc widoczny w sieci lokalnej,chodzi mi tylko o sieć lokalną-- domową internet zostawmy w spokoju :smiley: :smiley: :smiley:

ukryć ip w sieci lan można w ten sposób:

w ukryciu komputera należy wydać komende start - uruchom - cmd i w wierszu polecenia trzeba wpisać net config server /hidden:yes. jeżeli będziesz chciał zmienić zdanie wpisz zamiast Yes No i wszystko będzie wporządku. pamiętaj że nawet jak użyjesz tą metode to jeśli osoba szukające twoja maszyne znajdzie nazwe twej maszyny to będzie ona równie widoczna jak przed użyciem tej metody.

zainstaluj jakiegos dobrego firewalla np Norton internet security ,MKS itp.Ja mam MKS z firewallem i nie jestem widoczny w sieci lokalnej.

http://www.banita.pl/konf/smbprzegwinxp.html tu masz jedynie opisana metode na trwałe Ukrycie własnego komputera w otoczeniu sieciowym reszte to juz w zaporze sp 2 mozna ustwi polecał bym obejrze prezentacje

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/windows_zapora.htm

A czy jest możliwośc bycia nie widocznym przez programy skanujące sieci lokalnej.W otoczeniu sieciowym już nie jestem widocznym ale dużo osób u mnie wsieci ma programy skanujące typu NetLook140 netscan więc dla nich jestem widoczny :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

a spróbowałeś metody podanej powyżej przez ze mnie? może się uda… :?

nic z tego Gregor niewiem jak to zrobić :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

ale co nie wiesz jak zrobić? nie wychodzi ci ten trik który napisałem powyżej czy masz z tym problem? bo ogólnikowo napisałeś i nie można dojśc :expressionless:

Zrobiłem według Twoich zaleceń no i programy skanujące sieć lokalną wykrywają moją obenośc w sieci lokalnej i wszyscy urzytkownicy “owej” sieci mnie widzą :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

hmmm nie powinni cie widziec tj. dopóki nie będą znać nazwy twej jednostki na której jesteś :? może cie widzą tylko po skanowaniu sieci a nie że ogólnie…

poczytaj te topici :arrow: http://forum.tweak.pl/index.php?s=d8528 … ntry854656

http://forum.infojama.pl/posting.php?mo … 7cdb1e0fd5

a ogólnie to powędruj tutaj