Niewielkie głośniki grają dynamicznie i głośno

Niewielkie głośniki grają dynamicznie i głośno (wielkością przypominają miniaturowe głośniki komputerowe) - chociaż pochodzą z kina domowego. Zastanawiałem się jak z takich małych głośników wydobywa się czyściutki dobrze brzmiący dźwięk. Odkręciłem obudowę i patrze: Moc 2 W 6 Ohm ze zwrotnicą w postaci kondensatora bipolarnego. Mam wrażenie, że grają lepiej niż niejedne porządne kolumny. Rodzi się pytanie (małe kolumienki = nie oznacza, że muszą być złe?)

Mimo, że mają 2 W to wytrzymują do 70 W wzmacniacza a potem już pojawiają się lekkie zniekształcenia.

a jakim toto wzmacniaczem napedzasz ?

Technics SE-A1010 GOLD

Masz fajnego Technicsa a pytania z podstawówki :stuck_out_tongue:

Wiadomo że sprzęt audio od kin domowych gra lepiej niż sprzęt audio dla komputerów, wchodząc w zakładke na ALLEGRO widzimy zestawy nawet za 1000zł które przebijają używki stereo do 6 baniek :slight_smile:

Generalnie odpowiedzią na twoje pytanie może być: miniaturyzacja w audio nie występuje(/nie opłaca).

Drugie: też miałem kiedys głośniki od kina domowego, grały nieporównywalnie lepiej od większych komputerowych… po włożeniu ich w drewniane budy dostały nowe życie.