Niewłanczający się monitor & Źle nagrana płyta

Witam podnownie

Mam 2 problemy z komputerem:

  1. Czasami gdy chcę włączyć komputer, włanczając monitor, ten nie włancza się :confused: Tzn gdy nacisnę przycisk POWER lampka w przycisku zaczyna migać na czerwony, pomarańczowy i zielony kolor i słychać co sekundę trzaski, jak by monitor chciał się włączyć. Muszę kilkanaście razy wyłanczać kompa poprzez naciśniecie przycisku POWER na kompie :frowning:

Co się dzieje?

  1. Chciałem nagrać płytę DVD (jej koszt to 1.55zł więc od razu widać że to jakiś chiński szit :confused: firma SHIVAX )

Chciałem nagrać płytę poprzez program INSTANT CD/DVD no i nie chciało się nagrać, pisało "a destination device could not be found ", więc wziąłem zaznaczyłem folder i poprostu skopiowałem i wkleiłem na płytę, gdy przynieosłem płytę i włożyłem do kieszeni 2-giego kompa od razu włączył sie komunikat w jez. angielskiem (coś w stylu, że dysk ma kilka błędów, i czy chcesz teraz to naprawić… ) Kliknąłem YES. i się nuby naprawiało, ale głupi byłem i je przerwałem bo strzasznie wolno szło, i akurat w tym czasie internetu nie miałem, a ponowne uruchomienie komputera powodowało, że internet się znów pojawiał, a anzwa płyty zmieniła się z “xxx” na “UNNAMED” i jak ją otwieram to jest pusta, a jest wypalona. Więc:

Jak zrobić, by znów się zaczęło naprawiać? Jak to w ogóle zrobić, żeby chociaż na dysk skopiować? :(:frowning:

help ;*

Nie wiem czy czasem nie mamy podobnego problemu. Ja na płytę nagrałem obraz i płyta jest cały czas pusta (firma to SHIVAKI - bardzo podobna nazwa :smiley: ) tyle że cd

Może coś z kartą graficzną? Czy wcześniej było dobrze?

Wcześniej było dobrze :frowning: