Niewłaściwa tożsamość outlook express po formacie

Witam wszystkich serdecznie. Z tego co widzę, to praktycznie żaden temat nie pozostaje bez odpowiedzi, więc mam nadzieję, że i na moją bolączkę cos poradzicie.

Przed formatowaniem kompa skopiowałem sobie wszystkie pliki dbx (wiem wiem, powinienem exportować, teraz już musztarda po obiedzie). Po zainstalowaniu wszystkiego skopiowałem do właściwego katalogu pliki i tu właśnie zgryz. Zamiast moich pojawiły się wiadomości z całkiem innej tożsamości, która nie była odpalana mniej więcej od roku! pomyślałem, że może nie skopiowałem wszytskich plików ale nie. Easy recovery nie wykrył niczego, czego bym nie skopiował. Czy są jakieś inne pliki niż dbx przechowujące wiadomości? jeśli nie to pomóżcie co mam zrobić bo to były rzeczy do pracy i teraz kicha:(

mam nadzieję, że coś doradzicie.

pozdrawiam shultzss

shultzss , nazwij temat konkretnie. Przeczytaj proszę regulamin forum.

Na serwerze gdzie masz główną pocztę nie znajdują się te wiadomości?

Na moje zgrałeś pliki nie z tej tożsamości a one niestety są w innych folderach. W celu prawidłowego zgrania dbxów powinieneś odpalić Outlook Expressa na właściwej tożsamości, kliknąć np. w skrzynkę odbiorczą ( tak żeby się podświetliło), kliknąć prawym właściwości i powinieneś widzieć kosmicznie długą ścieżkę odwołującą się do C:\Documents and Settings…, skopiować, wkleić w wyszukiwarkę plików, rozpocząć szukanie, jak tylko pojawi się pierwszy *.dbx (z tej kosmicznej ścieżki/folderu) kliknąć prawym i wybrać otwórz folder zawierający i całą zawartość skopiować na pen drive czy na inna partycję ( przy zamkniętym oczywiście Outlook Expressie) i po reinstalacji całą procedurę powtórzyć tj.

kliknąć np. w skrzynkę odbiorczą ( tak żeby się podświetliło), kliknąć prawym właściwości i powinieneś widzieć kosmicznie długą ścieżkę odwołującą się do C:\Documents and Settings…, skopiować, wkleić w wyszukiwarkę plików, rozpocząć szukanie, jak tylko pojawi się pierwszy *.dbx (z tej kosmicznej ścieżki/folderu) kliknąć prawym i wybrać otwórz folder zawierający

i nadpisać całą zawartość starymi które zgrałeś. Będziesz widział różnice w rozmiarach tych *.dbx

I masz całą starą pocztę :slight_smile:

na początek thx za chęć pomocy.

problem w tym, że te pliki które skopiowałem wcześniej, są jedynymi plikami dbx znajdującymi się na moim kompie. tak jak napisałem wcześniej odpaliłem easy recovery, który wyciąga pliki sprzed formatowania i próbowałem znaleźć inne. Niestety nie znalazło żadnych innych plików:((( na serwerze też nie mam ich zapisanych, niestety ta opcja nie była zaznaczona. Próbowałem nawet odzyskać cały folder z outlookiem i wkleić te stare wiadomości i wraz pojawiają się te z drugiej tożsamości. Nie mam już pojęcia co z tym fantem zrobić… Hilfe!

aha i jeszcze pytanie: w jaki sposób mogę teraz zalogować sie na starej tożsamości? to chyba się nie da czy się mylę?