Niewykryta pamięć RAM a konsekwencję dla komputera

Mam zainstalowane 4GB RAM w laptopie HP Pavilion dv6715ew, pracuje na systemie Windows Vista Home Premium SP1 wersja 32-bitowa (wiem i zdaje sobie sprawę że systemy 32 bitowe nie zaadresują więcej pamięci niż maksymalnie 3,5 GB) system u mnie widzi 3,1GB RAM

Ale ja nie chce inwestować w edycję 64 bitową Visty, jezeli już to ewentualnie w przyszłości w edycję 64 bitową Windows 7

Moje pytanie to:

Co się dzieję z pozostałą niewykrytą pamięcią RAM, jaki ma to wpływ na pracę kompa, czy ewentualnie taki stan rzeczy nie grozi jakimś uszkodzeniem sprzętu?

Nie grozi uszkodzeniem sprzętu.

“Co się dzieję z pozostałą niewykrytą pamięcią RAM”

Leży odłogiem, bo nie ma kto nią zagospodarować. :slight_smile:

“Przeciez tu nie trzeba w nic inwestowac, wystawczy zdobyc plyte z 64bitowa wersja systemu.”

Hmm, zrobić nowy system od podstaw? Przerobić 32bitową wersję na 64bitową? Czy może o Linuksie mówimy?

Przeważnie licencja jest na 32 i 64 bity no chyba że masz wyraźnie określone że 32 bity, no to wtedy nic nie zrobisz

I właśnie sęk w tym że licencja jest tylko 32 bitowa. I jeżeli będę chciał zmienić licencję to zastanowię się nad 64 bitową edycją Windows 7, na Vistę chyba się nie zdecyduję, choć edycja 32 bitowa Visty sprawuje się całkiem nieźle, poza właśnie tym ograniczeniem

Serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc.