Niewykrywa dźwięku ( Brak sterowników ? )

Witam, mam problem : mój system operacyjny Windows 7 nie wykrywa mi głośników. Posiadam głośniki Logitech X-210, które działały u mnie na komputerze, gdy zainstalowany był Windows XP. Próbowałem sposobu " Rozwiąż problemy z dźwiękiem " , ale bez skutku. Proszę o pomoc.

Z góry dzięki.

Zainstaluj sterowniki od karty dźwiękowej.

Jaką masz kartę dźwiękową.Płyta główna-jaka.

Hej,

A jeśli posiadasz kartę dźwiękową zintegrowaną, zacznij od instalacji sterowników do chipsetu płyty głównej.

:arrow: Jaką masz płytę główną??

Pozdrawiam,

Dimatheus

-Nazwa płyty głównej MSI KT6 Delta-SR (MS-6590 v2.0)

Snufi , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hej,

Skoro posiadasz płytę MSI, wchodzisz na stronę i ściągasz oraz instalujesz sterowniki do chipsetu płyty głównej - VIA Chipset 4in1 Drivers. Sterowniki przeznaczone do systemu Vista powinny działać bez problemu. Po instalacji restartujesz system.

Jako że na swojej stronie producent nie dostarcza sterowników do zintegrowanego kodeka dźwiękowego do systemu Windows 7 należałoby ściągnąć je ze strony Realtek’a - sterowniki te znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podczas instalacji sterowników do chipsetu płyty głównej - VIA Chipset 4in1 Drivers dla systemu operacyjnego Windows Vista wyskakuje mi następujący komunikat :

To masz XP-eka.Uruchom w trybie zgodności.Właściwości intalatora-zgodność ptaszek przy uruchom w trybie.

Dodane 29.01.2011 (So) 13:19

Jeśli nie zadziała tu masz sterowniki do swojej płyty -wersję pod system sam wybierz http://www.msi-polska.pl/index.php?func … rod_no=557

PS.Doczytałem że masz win7-sterowniki z visty tylko wybierz wersję dla siebie x86 lub x64

Hej,

Ze chipsetami VIA są niestety dość spore problemy. Ale być może system sam znalazł odpowiednie sterowniki i instalacja ich nie będzie potrzebna.

:arrow: A co z samymi sterownikami do karty dźwiękowej?? Instalowałeś?? W ogóle instalacja była możliwa??

Jeszcze jedno, gdyby pojawiły się wątpliwości - sterowniki podane przeze mnie oraz przez smerf45 to na dobrą sprawę dokładnie te same sterowniki. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie instalowałem żadnych sterowników do karty dźwiękowej.

Hej,

Zatem zrób to koniecznie. Linka podałem Ci w jednym z poprzednich postów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po zainstalowaniu podanych przez Ciebie sterowników pokazuje mi się następujący komunikat( po ponownym uruchomieniu komputera wybrałem rozwiązywanie problemów dźwięku) :

Znalezione problemy :

Problem ze sterownikiem urządzenia Realtek AC’97 Audio for VIA ® Audio Controller – > Nierozwiązany

Hej,

Spróbuj więc najpierw zainstalować sterownik do chipsetu płyty głównej dostępny tutaj. Po nim ponów instalację sterowników do karty dźwiękowej.

W razie problemów możesz też zajrzeć do tematu VIA AC’97 Enhanced Audio Controller sterowniki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

a czy w managerze urządzeń ta karta dżwiękowa wyświetla się ze znakami zapytania? czy z wykrzyknikiem (błędem)?