"niewykrywalna" karta microSD

Mam “malutki” problem z kartą microSD (2GB) firmy Kingston, mianowicie jest niewykrywalna. Po wrzuceniu do telefonów różnych marek (tak dla sprawdzenia) przy próbie wejścia w kartę pojawia się błąd “brak karty pamięci”, albo w ogóle nic się nie dzieje (jakbym jej w ogóle nie wkładała). Przy podłączaniu czytnika kart z włożoną kartą pojawia się jedynie komunikat, że został taki podłączony, ale nie mogę dostać się do karty, tzn. wyświetla się komunikat “włóż dysk do stacji dysków”. Próbowałam podłączać pod różne czytniki i na różnych komputerach i wszędzie to samo. Zależy mi na odzyskaniu tej karty, dlatego proszę o pomoc :slight_smile:

P.S. Karta nigdy nie była formatowana.

P.S. 2 Próbowałam kilku specjalnych programów, żeby chociaż móc ją sformatować. Każdy z nich wyrzucał błąd “device is not ready” ><

Z tego co opisujesz to mi się wydaje, że tylko wymiana karty coś da.

Podaj dokładny model tej karty.

Na opakowaniu od niej nie ma żadnych specyfikacji, na odwrocie jest napisane tylko: “Kingston microSD 2GB, made in Japan”.

A na karcie “SD-C02G JAPAN”. Nic więcej.

Mam nadzieję, że to coś pomoże.

‘EASEUS Partition Master 6.1.1’ - próbuj tym.

Widzi kartę tylko w Data Recovery, mogę na nią wejść z poziomu programu i to wszystko.

Spróbuj ją sformatować.

Albo myślę zbyt łopatologicznie, albo po prostu się nie da jej sformatować ><. “Ani be, ani me”, nic nie chce ruszyć.