Niewykrywalny dysk w laptopie

Witam, na wstepie… ZaLAMANY JESTEM. ;( 3 dni temu gdy podlaczylem swojego laptopa Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2530 do sieci bezprzewodowej zaktualizowala sie Vista, po restarcie nieodpalil sie juz windows… tylko znaczek ze cos laduje i nic puki bateria sie niewyczerpala. Wkladam plytke Visty Basic dolaczonej do niego no i startuje mi niby z plyty tj bialy pasek u dolu ze laduje pliki potrzebne, a potem czArny ekran, niewykrywa mh w zaden sposob dysku choc w biosie jest ;( co jest grane.?

pamiętam kolega jak kupił laptopa to miał ustawione w biosie jakieś ustawienie które chroniło dysk przed odczytem i zapisem nie pamiętam niestety jak się nazywało… może to o to chodzi jeśli nie to prawdopodbnie dysk padł a na to nic już się zrobić nie da no ale może ktoś inny będzie miał jakiś lepszy pomysł :?

tyle ze w biosie jest ten dysk :frowning: tyle ze go nieczyta … wloze plytke visty do instalacji … cos tam zaladuje i nic… w trybie awaryjnym laduje pliki i zatrzymuje sie na pliki crcdisk… :frowning:

chcialbym go juz poprostu sformatowac ale niewiem jak :frowning:

A jakbyś zaczął od GParted? Tym sformatować i może łatwiej zobaczy instalator.

Mozna jasniej? Jak 5latkowi najlepiej. Trafia mnie, w 1szy dzien jak wyjechalem z Polski siadl laptop :frowning:

Dokładny opis tego narzędzia znajdziesz tutaj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1738

(Ale w Twoim przypadku chyba jednak nie o samo formatowanie chodzi)

lipa lipa lipa :frowning:

dziekuujee ;D to cudo chyba uratowalo moj laptop przed serwisem :mrgreen: =D> dziaalaa!