Niewykrywalny dysk

witam, sprawa wyglada tak,dysk hmm niby sie kreci ale tak jakby przerywal,dziwne dzwieki wydaje,mam na nim dane ktore sa mi piekielnie potrzebne,nie wykrywa go komputer, co mam zrobic zeby jakos wyciagnac z niego dane ? pomocy.

Za mało danych podałeś. Napisz chociaz czy próbowałeś podłaczac do innego komputera lub w jakim momencie dysk przestał działac czy zmieniałes ustawienia w biosie? cy jestes laikiem komputerowym? bo nic prawie nie wiemy oprócz tego ze prawdopodobnie dysk jest uszkodzony, sugerujac na podstawie tych danych które mamy czyli prawie “brak danych”.

Pierwsza czynność to posprawdzać podłączenia kabelków.

kable,byly podlaczone ok, w innym nie sprawdzalem, hmm w biosie nic nie zmienialem procz bootowania,ale dysk byl na liscie jako drugi,

teraz mam inny komputer sprawdzic go?

i co jesli tez go nie wykryje, a wykrywal wiecej niz jeden dysk (gdyz ost mialem dwa ale jeden odpialem)

A to było tak: dwa dyski SATA pracowały sobie normalnie. Pewnego dnia uruchomiłem komputer, system się załadował ale kiedy chciałem odczytać coś z drugiego dysku wskażnik myszy zatrzymał się a dysk zaczął “pikać” jakby próbując czytać. Żadnej reakcji klawiatury ani myszy. Reset. Powtórka - już w czasie ładowania systemu to samo. Wypiąłem i wpiąłem kabelek SATA - nic nie pomogło. Zmieniłem kabel na nowy - to samo. Wreszcie odłączyłem dysk - komputer ruszył jak gdyby nigdy nic. Sprawdziłem dysk u kolegi - wszystko O.K. Po ponownym podłączeniu u mnie do tego samego gniazda (były tylko DWA) - historia powtórzyła się. Do tego gniazda podłączyłem inny sprawny dysk od kolegi - dalej zwiecha przy starcie systemu. Wniosek końcowy - niekontakt lub zerwana ścieżka gniazda SATA na płycie głównej (ECS KT600A). Na szczęście zmieniłem sprzęt.

Jeżeli masz możliwość wykonaj podobne próby.

Pozdrowienia …

hmm. nie wiem czy rozwiazałeś już problem ale jesli nie to musisz podłaczyc dysk do innego kompa, bo jest mozliwe ze u Ciebie w systemie cos sie pochrzaniło ze sterownikami, ja miałem kiedys podobnie z cd-rom po reinstalacji systemu odtwarzacz zaczął normalnie pracowac, a wczesniej buczał, syczał i nie chciał chodzic. Ewentualnie przed wpieciem dysku do innego kompa pozamieniaj wtyczki, ustaw w biosie wszystkie gniazda na auto i pokolei odpalaj moze faktycznie coś z gniazdem jest nie tak na płycie głównej, tak jak to pisał kolega wyżej