Niewyłączalny aptio setup utility, Laptop ASUS

(Wiktor Wiking123) #1

Witam,

Ostatnio gdy grałem w grę zauważyłem, że mój laptop jest strasznie gorący. I nagle Gra.exe przestało działać i chwilę później pojawił mi się blue screen z błędem critical_process_died i obok tego ,, Naprawianie ( od 0% do 100%) , po 2 godzinach czekania od około godziny miałem 100 %. W końcu się wkurzyłem i wyłączyłem komputer. Żałuje tego, teraz gdy włączam komputer z automatu włącza mi się również Aptio setup utility ( ASUSowy BIOS ) i nie mogę go wyłączyć :frowning: Czytałem wiele poradników, i polskich i angielskich, ale na każdym zawsze było jedno i to samo rozwiązanie, które u mnie nie działa : 1. Launch CNS - enabled 2. Secure boot control - disable 3. Save changes & exit 4. Zrestartuj komputer 5. Klikaj F9 przy starcie 6. Włączy się wtedy menu odzyskiwania... no ale F9 (F8 też) nie działało,  pojawiał się tylko biały napis na czarnym tle ,, reboot and select proper boot or intersert boot media in selected boot device and press key. A jak klikam cokolwiek napis się kopiuje, i tak w nieskończoność. Zna ktoś jakieś inne rozwiązanie? 

PS. Pisze na tablecie bez autokorekty więc sorry za jakiekolwiek błędy :v

(system) #2

Płytka z Windowsem i napraw/rapair albo przywracanie z kopii zapasowej. 

(Veers) #3

Nawet płytka nie pomoże, jeśli wysypał się dysk, lub co gorsza - płyta główna. Podstawa - to sprawdzić czy w BIOSie widoczny jest dysk.