Niewymagające gry lagują na mocnym komputerze


(Ponyspaceprogram) #1

Witam!

Niedawno zakupiłem mojego nowego potworka, który (jak oszacowałem) powinien wystarczyć na moje potrzeby. Jest nim laptop Samsung 355E7C-S03 wyposażony w 64-bitowy Windows 8. Został mi on polecony w sklepie jako dobry i tani komputer do grania. Z początku bałem się trochę kupowania komputera z prockiem AMD, ale w końcu się zdecydowałem. Wszystkie parametry podam poniżej:

-Pocesor czterordzeniowy AMD A8-4500M 1.9 GHz

-Karta graficzna AMD Radeon HD 7670M

-DDR3 6GB

-HDD 750 GB

I tu przechodzę to mojego pytania. Czemu 90% gier na tym komputerze ścina mi niemiłosiernie? Nie gram w gry pokroju AAA, wolę mało wymagające, niezależne, których wymagania sprzętowe leżą nisko pod moim sprzętem. Czy jest to może wina karty graficznej, a może windows 8 miewa takie problemy? Proszę o pomoc, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


(bart86) #2

http://www.notebookcheck.pl/AMD-A-Serie ... 858.0.html testy grafik

http://www.notebookcheck.pl/AMD-Radeon- ... 570.0.html testy procesora

procesor mimo że ma 4 rdzenie wypada naprawdę bardzo słabo a i windows 8 ma problemy ze starszymi grami i występują w nich spadki fps

jak widzę w necie ten lapek kosztuje 2000zł i za taką cenę myślałeś że będzie do gier ?? żarty sobie robisz lapki do gier są od 4000zł w górę nie dziw się że masz to co masz za takie pieniądze


(Ponyspaceprogram) #3

Na starej tohibie Satellite (windows 7) wszystko śmigało mi o niebo lepiej, bez żadnych ścinek. Jak sam powiedziałem, nie potrzebuję lapka do gier pokroju BF, więc bez spinki. Myślicie, że to wina windowsa 8?