NIewyraźna grafika w laptopie ''17 Toshiba p200

Witam

Jestem grafikiem i przy ostatnim zakupie nowego laptopa do pracy musiałem nabyc go z Vistą… Oczywiście nie mogłem w niej zainstalować połowy programów graficznych potrzebnych do pracy więc postanowiłem wrócić do XP prof. Zainstalowałem wszystkie najnowsze sterowniki ze strony producenta… ma zintegrowana kartę grafiki, do robienia grafik www więcej mi nie trzeba… NO ALE… powstał problem… To jest matryca 17 calowa i mam wrazenie, ze ten sterownik wyciaga maksymalne parametry na 15 cali i gdy dopasuje pulpit na cały ekran to powstaje …masakra… jakbym JPGa rozciągnął i popsuł, niewyrazne i nieczytelne czcionki, grafiki, ikonki… kiedy jednak dam w ustawieniach WYSRODKUJ pulpit to zmniejsza się do rozmiarów 15 cali i wtedy wszystko jest piekne i wyraźne… Pomocy… nie moge pracować. Moze ktoś miał podobny problem albo zna rozwiazanie? ;((((

Ustaw rozdzielczość ekranu zgodna z natywną rozdzielczością matrycy, jak nie możesz takiej wybrać to doinstaluj monitor LCD o takiej rozdzielczości lub większej (znajdziesz w standardowe typu monitorów)

OK… tylko gdzie tego szukać… bo ze mnie to bardziej grafik niz informatyk :wink:

Rozdzielczość zmienisz w dowolnym miejscu pulpitu (nie na ikonie) prawym klawiszem wywołaj menu i wybierz Właściwości, Ostatnia zakładka to chyba Ustawienia i tam jest rozdzielczość ekranu, a pod klawiszem chyba Zaawansowane jest zakładka Monitor i tam jest Zmień.

Napisz jaki masz laptop to ustalimy jaka jest rozdzielczość matrycy.