Niewyraźne kafelki w menu start windows 10


(dre4merOn) #1

Cześć, mam myślę nie typowy problem z Windows 10. Mam nie wyraźne  kafelki w menu start Windows 10. Czy tylko ja tak mam? Czy można coś z tym zrobić? Ponieżej daję małego screena. :slight_smile: http://iv.pl/images/34056108516757323177.jpg Może na screenie nie wygląda tak źle ale na żywo to nie wygląda dobrze.

 

 


(kuba3351) #2

Akurat ikona "ten komputer jest z trybu desktopowego, i kiedy ją orypiąłeś, została ona rozciągnięta aby dopasować do wielkości kafelka. A takie rozciąganie powoduje pikselizację obeazka. Być może w finalnej wersji będzie to inaczej, ale na razie jedynym sposobem jest zmniejszenie kafelka.


(dre4merOn) #3

Kiedy nie tylko ta ikonka jest taka. Również np Google Chrome. A i u mnie przynajmniej zmniejszenie ikony nie pomogło. We wcześniejszym buildzie nie miałem tego problemu. Jednak po aktualizacji wywaliło mi wszystkie ikony z menu start i jak chciałem ponownie je dodać to zauważyłem, że są właśnie takie jakby rozciągnięte i nie wyraźne.


(kuba3351) #4

Google Chrome to też aplikacja desktopowa, czyli nieprzystosowana do Modern. Jeśli to się stało po aktualizacji, to coś mogło się sypnąć, niestety z wersją testową tak bywa. Być może ktoś będzie potrafił Ci pomóc, jeśli nie, to zostaje Ci odświeżenie systemu, taki urok wersji testowej :smiley:


(dre4merOn) #5

Hmm nawet skrót do dysku C także jest rozmyty i rozciągnięty. Może coś się faktycznie sypnęło. Dobrze, że nie cały system… :slight_smile: Ale i tak czeka mnie chyba reinstalka i nawet nie wiem czy nie powrót do Windows 8.1 a szkoda.


(kuba3351) #6

A jeszcze tak zapytam, jaki masz build systemu?


(dre4merOn) #7

Windows 10 Home Insider Preview Build 10122.


(kuba3351) #8

Cóż, jest to nowiutki niedawno wydany build, może po prostu to na tym buildzie coś się zmieniło i występuje taki problem, tteraz nie mogę sprawdzić, bo mam jeszcze starszy build, dzisiaj zrobię sobie aktualizację, i zobaczę, czy u mnie będzie taki problem jak u Ciebie.


(dre4merOn) #9

Okej, będę więc czekał na Twoje relacje nie pali mi się więc spoko. Wyczytałem na forach, że ludzie też mają podobny problem nie wszyscy ale jednak.


(kuba3351) #10

Dokonałem u siebie aktualizacji do najnowszego buildu, i zauważyłem u siebie wystąpienie identycznego problemu. Wobec tego coś jest ewidentnie skopane w najnowszym buildzie, i trzeba czekać na jakąś aktualizację ;D