Niewyraźny obraz po założeniu nowej karty graficznej


(Lukcxz1) #1

Witam,

Kupiłem kartę graficzną AMD Radeon HD 7770 zgodnie z sugestiami kolegów z forum http://forum.dobreprogramy.pl/jaka-karte-graficzna-zakupic-t543180.html.

Ściągnąłem najnowsze sterowniki ze strony AMD i ustawiłem rozdzielczość, na początek 1440x900, gdyź taką rodzielczość natywną ma mój monitor (http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/monitor-archives/LS19PMASF/EDC), ale coś się zmieniło. Rozmiar nie pasował do ekranu. Z ustawień monitora zniknęła opcja auto adjustment i pozostawały czarne paski cienkie na dole i na górze ekranu, gdy udało mi się dopasować lewą i prawą krawędź tak, by nie wystawały. Zmieniłem wtedy rozdzielczośc na 1920x1080, ale wszystko zrobiło się takie małe i niewyraźne, że nie dało się nic zrobić. Ikony udało mi się powiększyć, gorzej z przeglądaniem internetu. Wiem, że można powiększyć tekst, ale wtedy to dziwnie wygląda, bo wszystko jest malutkie, tylko litery są większe, choć nadal niewyraźne. Właśnie to najbardziej wkurza. Niewyraźne litery. Próbowałem poprawić jakość tekstu w ustawieniach za pomocą opcji Clear Type w Windows 7, ale niewiele to dało. W sterownikach od karty nic nie ma. W opcjach od monitora wyświetla mi się rozdzielczość 1920x1080 mimo, że ustawiona jest inna. Podłączyłem go kablem HDMI, wydaje mi się, że to najlepszy wybór (pomijając to że nie mam innego kabla :P) i nie wiem co dalej zrobić. Doszedł jeszcze kolejny błąd. Zniknęła mi standardowa rozdzielczość 1440x900 i przeniosła się do HD, a jak ją ustawiam to jest wtedy mały ekran. Nie wiem co dalej zrobić. Mogę podesłać fotki jak to wszystko wygląda.


(Antekcmr3) #2

Załatw sobie kabel DVI ponieważ w twoim monitorze HDMI nie służy do podpinania komputera, masz to jak byk w instrukcji obsługi str. 22.