Niewyświetlanie polskich znaków przy pobieraniu z bazy danyc

Witam!

Jakiś czas temu sytuacja zmusiła mnie do powrotu do robienia stron internetowych. Nie obyło się bez problemów, które rozwiązałem metodą prób i błędów. Jednak z jednym nie mogę sobie za nic poradzić. Użyłem gotowego skryptu newsów PHPnews 1.3.0 (http://newsphp.sourceforge.net/). Po dodaniu newsa niestety nie są wyświetlane polskie znaki. Męczę się z tym od dwóch dni i nie potrafię zmusić ani skryptu ani bazy danych do ich wyświetlania. Zamiast tego mam przepiękne krzaczki. Jak mogę sobie z tym poradzić? Serwer mam na boo.pl. Korzystam również z bazy MySQL 5.0.5-dev. W google oczywiście szukałem, ale żadne konwertowanie znaków przy pobieraniu z bazy ani zmiana kodowania w ustawieniach MySQL nie pomaga…

Pozdrawiam

@Edit: Dodam, że nie chciałbym zmieniać skryptu, ponieważ ten mi najbardziej przypadł do gustu, gdyż zawiera wszystko czego potrzebuję. Poza ogonkami w literkach :wink:

Dla każdego pola tekstowego w MySQL metoda porównywania napisów powinna być ustawiona raczej na utf8_general_ci.

Próbowałem, ale również nie działa.

Dodaj jedną małą funkcje to twojego skryptu: http://pastebin.com/pXKibWfN

Jeśli masz unicode to mozę spróbuj po połączeniu do bazy dopisać

mysql_query("SET NAMES utf8"); [/code]

[color=#888][size=85]Dodane: niedziela, 28 październik 2012 22:12

A nie widziałem powyższego wpisu[/size][/color]

Ogłaszam iż problem został rozwiązany. Nie polegał on na pobieraniu tekstu z bazy danych, lecz na ustawieniach języka w tłumaczeniu skryptu :slight_smile: