Niezadowalająca głośność słuchawek

Od 2 lat posiadam słuchawki Creative Fatal1ty, których często używałem - głównie do grania i słuchania muzyki przy PC.

Niestety w moim mniemaniu posiadały jeden mankament - były zdecydowanie za ciche - i potwierdzali to również moi znajomi, którzy mieli okazję używać tych słuchawek.

W związku z tym nabyłem nowe słuchawki - konkretnie Sennheiser HD201.

Niestety ale również muszę uznac je za bardzo ciche. Mimo podgłośnienia wszystkiego na max w systemie (Windows XP, Windows 7 64-bit, Linux - wszędzie jest tak samo), i tak nie dają zadowalającej mocy.

Ale doszedłem do tego, że to nie tyle jest kwestia słuchawek, co wyjścia audio w moim PC.

W obu desktopach posiadam zintegrowaną z płyta główną dźwiękówkę Realteka. I na obu tych komputerach jest podobnie - bardzo cicho, pomimo podgłośnienia wszystkiego co możliwe w systemie i oprogramowaniu na maxa. Po podłączeniu do telefonu (LG Swift GT540) jest nieco lepiej, a po podłączeniu do netbooka (MSI Wind U135DX) już w ogóle prawie rewelacja.

Co najlepiej zrobić w związku z tym wszystkim, aby zwiększyć moc dźwięku na słuchawkach i możliwie jak najlepiej je wykorzystać?

Zainwestować w wzmacniacz słuchawkowy, czy też może w porządną kartę dźwiękową do PC? Jeśli karta dźwiękowa, to jaka zdałaby się najlepiej w takiej sytuacji i przy takim modelu słuchawek?

A może są jeszcze jakieś sposoby?

Dodam, że nie jestem raczej wielkim melomanem i specjalnie nie rozróżniam subtelnych niuansów związanych z odtwarzanym dźwiękiem, tak więc nie mam specjalnych wymagań … byleby było zadowalająco głośno. Chciałbym osiągnąć ten cel możliwie najmniejszym kosztem.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i poradę.

Zdecydowanie kup kartę dźwiękową. Ten pseudo układ audio Realteka to czyste zło. Swego czasu miałem kartę Creative Audigy LS (SE). Można ją dostać za śmieszne pieniądze, a różnica pomiędzy tą kartą a układem Realteka jest kolosalna.

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … =audigy+se

A orientujesz się może, w jakim stopniu taka karta może wpłynąć na poziom głośności muzyki na słuchawkach? (względem zintegrowanego układu Realteka oczywiście)

Wolałbym uniknąć sytuacji, w której zdecydowałbym się na zakup i montaż karty i okazałoby się, że dalej jest cicho.

Tak jak napisałem wyżej, nie tyle zależy mi na jakości dźwięku (nie jestem wielce wymagającym melomanem), co właśnie na odpowiedniej mocy brzmienia.

No przyznam rację. Sam włożyłem jakiegoś ESS na chipach Creative bo nawet dal słuchawek za 50 zł Realtek nie daje rady.

Głośność oraz mniejsze “bzyczenie” przy wyższych i niższych dźwiękach.

Sound Blaster w linku to marka sama w sobie - co tu dużo pisać.

Przekonaliście mnie. Właśnie zamówiłem na Allegro kartę SB LIve 24bit (wyczytałem, że to ten sam model co Audigy SE, a ceny używanych jeszcze niższe). Zobaczymy, jakie będą rezultaty :slight_smile:

Dodane 05.07.2012 (Cz) 21:48

Właśnie zainstalowałem sobie wymienioną wyżej kartę dźwiękową, podłączyłem słuchawki i powiem jedno - efekt jest rewelacyjny. Niesamowita poprawa, zarówno w głośności jak i jakości dźwięku. Te zintegrowane układy Realteka to faktycznie badziew jakich mało.