Niezadowalająca głośność słuchawek


(Pucekmateusz) #1

Od 2 lat posiadam słuchawki Creative Fatal1ty, których często używałem - głównie do grania i słuchania muzyki przy PC.

Niestety w moim mniemaniu posiadały jeden mankament - były zdecydowanie za ciche - i potwierdzali to również moi znajomi, którzy mieli okazję używać tych słuchawek.

W związku z tym nabyłem nowe słuchawki - konkretnie Sennheiser HD201.

Niestety ale również muszę uznac je za bardzo ciche. Mimo podgłośnienia wszystkiego na max w systemie (Windows XP, Windows 7 64-bit, Linux - wszędzie jest tak samo), i tak nie dają zadowalającej mocy.

Ale doszedłem do tego, że to nie tyle jest kwestia słuchawek, co wyjścia audio w moim PC.

W obu desktopach posiadam zintegrowaną z płyta główną dźwiękówkę Realteka. I na obu tych komputerach jest podobnie - bardzo cicho, pomimo podgłośnienia wszystkiego co możliwe w systemie i oprogramowaniu na maxa. Po podłączeniu do telefonu (LG Swift GT540) jest nieco lepiej, a po podłączeniu do netbooka (MSI Wind U135DX) już w ogóle prawie rewelacja.

Co najlepiej zrobić w związku z tym wszystkim, aby zwiększyć moc dźwięku na słuchawkach i możliwie jak najlepiej je wykorzystać?

Zainwestować w wzmacniacz słuchawkowy, czy też może w porządną kartę dźwiękową do PC? Jeśli karta dźwiękowa, to jaka zdałaby się najlepiej w takiej sytuacji i przy takim modelu słuchawek?

A może są jeszcze jakieś sposoby?

Dodam, że nie jestem raczej wielkim melomanem i specjalnie nie rozróżniam subtelnych niuansów związanych z odtwarzanym dźwiękiem, tak więc nie mam specjalnych wymagań ... byleby było zadowalająco głośno. Chciałbym osiągnąć ten cel możliwie najmniejszym kosztem.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i poradę.


(kamil_w) #2

Zdecydowanie kup kartę dźwiękową. Ten pseudo układ audio Realteka to czyste zło. Swego czasu miałem kartę Creative Audigy LS (SE). Można ją dostać za śmieszne pieniądze, a różnica pomiędzy tą kartą a układem Realteka jest kolosalna.

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … =audigy+se


(Pucekmateusz) #3

A orientujesz się może, w jakim stopniu taka karta może wpłynąć na poziom głośności muzyki na słuchawkach? (względem zintegrowanego układu Realteka oczywiście)

Wolałbym uniknąć sytuacji, w której zdecydowałbym się na zakup i montaż karty i okazałoby się, że dalej jest cicho.

Tak jak napisałem wyżej, nie tyle zależy mi na jakości dźwięku (nie jestem wielce wymagającym melomanem), co właśnie na odpowiedniej mocy brzmienia.


(ra-v) #4

No przyznam rację. Sam włożyłem jakiegoś ESS na chipach Creative bo nawet dal słuchawek za 50 zł Realtek nie daje rady.

Głośność oraz mniejsze “bzyczenie” przy wyższych i niższych dźwiękach.

Sound Blaster w linku to marka sama w sobie - co tu dużo pisać.


(Pucekmateusz) #5

Przekonaliście mnie. Właśnie zamówiłem na Allegro kartę SB LIve 24bit (wyczytałem, że to ten sam model co Audigy SE, a ceny używanych jeszcze niższe). Zobaczymy, jakie będą rezultaty :slight_smile:

Dodane 05.07.2012 (Cz) 21:48

Właśnie zainstalowałem sobie wymienioną wyżej kartę dźwiękową, podłączyłem słuchawki i powiem jedno - efekt jest rewelacyjny. Niesamowita poprawa, zarówno w głośności jak i jakości dźwięku. Te zintegrowane układy Realteka to faktycznie badziew jakich mało.