Niezadowolony z wydajność

Witam,sprzet jak w sygnaturce,jestem srednio zadowolony z wydajnosci systemu,nie wiem czy to wina oprogramowania czy sprzetu wiec sory za temat w dziale hardware i Windows Vista,oczywiscie jest swiezy,bez wirusow itp itd,ale chcialbym go usrpawni,z tego co wiem to dysk najbardziej spowalnia,bo np jak sie lekko zawiesza to procek nie jest wykorzystywany nawet w 50% o ramie juz nie mowie,bo nie mam zajetej nawet 40%,wiec czy jest jakas mozliwosc zeby przyspieszyc dzialanie dysku,zwiekszyc jego wydajnosc,a moze to nie wina dysku ze jestem niezadowolony z wydajnosci systemu? prosze o pomoc i porady,z góry dziekuje…

System masz domyślnie skonfigurowany czy sam optymalizowałeś ? najnowsze drivery i aktualizacje wgrane ?

Zwróc uwagę, że Vista ma domyślnie włączoną usługę defragmentacji dysku twardego, kopii bezpieczeństwa, i indeksowania plików, do tego dorzuć jeszcze działalność swoją (np kopiowanie plików)… i system spowalnia przez dysk.

wyłaczyłem automatyczna defragmentacje,indeksowanie

Dodane 04.08.2009 (Wt) 22:07

wyłaczyłem automatyczna defragmentacje,indeksowanie

Możesz się zastosować do tych porad w celu wyłączenia zbędnych usług:Klik,możesz dać zrzut autostartu,najlepiej z programu Revo Uninstaller.Vista ma to do siebie że wymaga pracy na początku,po tym śmiga rewelacyjnie.