Niezawodny dysk na system

(zaku) #1

Witam!

W związku z tym, że mojemu Seagate-owi nie zostało wiele życia, zastanawiam się nad kupnem czegoś bardziej niezawodnego.

Przeglądając oferty znalazłem takie:

Który będzie lepszym wyborem? Co sądzicie o kupnie takiego dysku?

(Rradek22) #2

Niezawodny Samsung

Tani i większa pojemność… bierz bo ostatnie sztuki w magazynach http://www.redcoon.pl/B196503-Samsung-H … Id=skapiec

(neo10) #3

Samsung niezawodny? ;D

Tylko WD blue ewentualnie black :wink:

(Rradek22) #4

Od zawszę mam Samsungi i na żadnym nawet 1 bad sektora

Nawet mam takiego starego na szeroką taśmę, ma ponad 5 lat, nigdy żadnych problemów

Właśnie Samsung robił najlepsze dyski

(Pablo_Wawa) #5

Ja kieruję się szybkością dysku i długością gwarancji. Osobiście preferuję Seagate, ale ponieważ skrócił on jakiś czas temu okres gwarancji do 1 roku, dokupuję do każdego dysku przedłużenie gwarancji sklepu na dodatkowe 2-3 lata (tak ma np. morele.net i agito.pl).

(JNJN) #6

A ja powiem, że kupowanie obecnie dysku to loteria - zależy od szczęścia, ale stawiam na WD. Nie bierz dysków Green. Raczej nie kupuj z Allegro - nie wiadomo skąd pochodzą i ile mają lat.

(Rovou5hou) #7

Nie ma czegoś takiego jak “niezawodne dyski”. Kiedyś ponadprzeciętnie solidne były Samsungi, szczególnie zanim przenieśli produkcję do chińskich podwykonawców (jeszcze oryginalne Made in Korea). Reszta to właściwie loteria. Z podanych odpuścił bym sobie produkty Seagate’a. Po masie wpadek i wadliwych serii zamiast poprawić jakość… pogorszyli warunki gwarancji.

(zaku) #8

Właśnie Seagate mi teraz odmawia posłuszeństwa, jego poprzednik, Samsung F1 też wyzionął ducha, za to WD Green na razie sie trzyma, nie ma żadnych błędów SMART i bad sector-ów.

Jednak nikt nie napisał o WD RE4, Seagate Constellation, czy te dyski są warte swojej ceny i można na nich polegać?

@neo10

te dyski WD Black maja całkiem sporo negatywnych opinii na komputroniku, czy masz z nimi jakieś doświadczenia???

(Pablo_Wawa) #9

Opinie na podstawie kilku dysków danego producenta (gdy w dodatku są to różne modele) są niemiarodajne - już więcej można się dowiedzieć w serwisach dużych sklepów komputerowych - jakie dyski (serie) najczęściej padają.