Niezawodny dysk na system

Witam!

W związku z tym, że mojemu Seagate-owi nie zostało wiele życia, zastanawiam się nad kupnem czegoś bardziej niezawodnego.

Przeglądając oferty znalazłem takie:

Który będzie lepszym wyborem? Co sądzicie o kupnie takiego dysku?

Niezawodny Samsung

Tani i większa pojemność… bierz bo ostatnie sztuki w magazynach http://www.redcoon.pl/B196503-Samsung-H … Id=skapiec

Samsung niezawodny? ;D

Tylko WD blue ewentualnie black :wink:

Od zawszę mam Samsungi i na żadnym nawet 1 bad sektora

Nawet mam takiego starego na szeroką taśmę, ma ponad 5 lat, nigdy żadnych problemów

Właśnie Samsung robił najlepsze dyski

Ja kieruję się szybkością dysku i długością gwarancji. Osobiście preferuję Seagate, ale ponieważ skrócił on jakiś czas temu okres gwarancji do 1 roku, dokupuję do każdego dysku przedłużenie gwarancji sklepu na dodatkowe 2-3 lata (tak ma np. morele.net i agito.pl).

A ja powiem, że kupowanie obecnie dysku to loteria - zależy od szczęścia, ale stawiam na WD. Nie bierz dysków Green. Raczej nie kupuj z Allegro - nie wiadomo skąd pochodzą i ile mają lat.

Nie ma czegoś takiego jak “niezawodne dyski”. Kiedyś ponadprzeciętnie solidne były Samsungi, szczególnie zanim przenieśli produkcję do chińskich podwykonawców (jeszcze oryginalne Made in Korea). Reszta to właściwie loteria. Z podanych odpuścił bym sobie produkty Seagate’a. Po masie wpadek i wadliwych serii zamiast poprawić jakość… pogorszyli warunki gwarancji.

Właśnie Seagate mi teraz odmawia posłuszeństwa, jego poprzednik, Samsung F1 też wyzionął ducha, za to WD Green na razie sie trzyma, nie ma żadnych błędów SMART i bad sector-ów.

Jednak nikt nie napisał o WD RE4, Seagate Constellation, czy te dyski są warte swojej ceny i można na nich polegać?

@neo10

te dyski WD Black maja całkiem sporo negatywnych opinii na komputroniku, czy masz z nimi jakieś doświadczenia???

Opinie na podstawie kilku dysków danego producenta (gdy w dodatku są to różne modele) są niemiarodajne - już więcej można się dowiedzieć w serwisach dużych sklepów komputerowych - jakie dyski (serie) najczęściej padają.