Niezgadzające się miejsce - wewnętrzna pamięć współdzielona a sd

Witam, mam mały problem z miejscem w Androidzie.

Mój telefon to Xperia XA1, która ma wewnętrzną pamięć 32GB i mam w niej kartę pamięci również 32GB. W ustawieniach mam włączoną instalację programów na SD i instaluje mi je na niej, ale coś się nie zgadza. Otóż mam zawalone prawie 80% pamięci telefonu według ustawień, z czego 20GB zajmują apki. Mam zainstalowane na SD apki typu Spotify itp., które sciagaja dużo danych, ale ściąganie ich mam ustawione na karcie SD. Kiedy wchodzę w pamięć, mam np. informacje, że Spotify zajmuje 5GB i według nich aplikacja w pamięci zajmuje tylko kilkadziesiat MB, a reszta jest na karcie SD, jednak system widzi tego typu dane jako należące do pamięci głównej i pobranie kolejnych plików na SD zmniejsza ilosć miejsca dostepnego w pamięci telefonu. W chwili gdy telefon był “czysty”, zajęta pamięć współdzielona to było jakies 50-60%%. Po zainstalowaniu Spotify i kilku innych apek na SD i pobraniu przez nie plików typu muzyka czy ebooki w abonamentach (około 10GB danych) mam już zawalone 80% wewnętrznej pamięci współdzielonej.

Czy to jest jakiś błąd? Te dane są na karcie SD, ale widoczne są chyba jako dane należace do pamięci telefonu. Jeżeli tak bedzie dalej, będę miał według wskaźników zawalona całą pamięc telefonu, mimo, że wszystkie aplikacje i ich dane mam na SD. Czy wtedy nie będę mógł już nic instalować? Otworzyłem sobie ustawienia pamięci i zobaczyłem, co wyszczególnione jest jako obecne na karcie pamięci, a co w pamieci telefonu i rzeczywiście to się nie zgadza - mam o wiele więcej wewnętrznej wolnej pamięci współdzielonej, niż pokazuje mi wskaźnik. Uwzględniłem oczywiscie to, że kilka apek mam w pamięci telefonu, a ich dane na SD i wszystko wskazuje na to, że to co jest w praktyce na SD przez ustawienia jest traktowane jako nieznajdujące się na niej.

Dodam, że jestem w sumie świeżakiem, jeżeli chodzi o Androida i nie znam tego systemu dobrze.

EDIT: Zaszyfrowałem jeszcze całą kartę pamięci, bo myslałem, że to coś zmieni, ale nic sie nie zmieniło i kiedy wybiore ustawienie przeniesienia danych na SD, informuje mnie, że nie ma nic do przeniesienia, czyli wszystko, co może być na sd, jest na niej już.

Mam dokładnie to samo w moim sonym xperia , mimo że przerzucam wszystko na sd co chwile dostaje komunikaty o małej ilości miejsca i pamięci podręcznej . POMOCY

Odkryłem już jednego z winmowajców. Jest nim aplikacja bookmate. Kiedy wejdę w ustawienia pamieci, pisze, że cała jej biblioteczka - 7GB - znajduje się na karcie SD, ale kiedy wszedłem w menedżer plików, w rzeczywistości wszystko znajduje się w pamięci telefonu, a folder tej aplikacji na karcie SD jest pusty. Podobnie z kilkoma innymi apkami, które też mają ustawione zapisywanie danych na SD, ale zapisują je w pamięci wewnętrznej, ale tu danych mam znacznie mniej. Chciałem przenieść ręcznie pliki na SD, ale pisze mi, że nie można przenbieść wybranych plików i nadal jest tak, że teoretycznie apka bookmate na telefonie zajmuje 100MB, a w rzeczywistości zajmuje ponad 7GB, bo cała biblioteczka obecna jest w samym telefonie, podczas gdy w ustawieniach pamieci pisze, ze te 7GB obecne jest na karcie SD. O co tu biega? da sie to jakoś naprawić???

Witam!
Przeniesienie tej apli na kartę SD nie pomaga?
Zrób tak:
Ustawienia;
Aplikacje;
Bookmate;
Wymuś zatrzymanie;
Pamięć;
wyczyść pamięć podręczną;
Zmień;
Karta pamięci.
Jak to nie pomoże, to widocznie jest to jakiś bug, bo to naprawdę dziwne.

Karta pamięci sformatowana na ext4?

Karty używać mogę tylko gdy jest sformatowana na fat32. Gdy na kompie sformatuję na ext4, po włozeniu do telefonu mam komunikat, że nie można jej używać i że musi być sformatowana na fat32. Dopóki nie sformatuje się jako fat32, nic nie da się z nią na telefonie zrobić i traktuje ją, jakby jej nie było.

Może przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych pomoże? Zrób kopię zapasową aplikacji i danych zapisanych w pamięci telefonu i zacznij od nowa.