Niezgodnośc towaru z umową Telefon z Allegro

Witam jakiś czas temu kupiłem na allegro telefon komórkowy na aukcji

http://allegro.pl/show_item.php?item=1411798247

Telefon sprzedający wczoraj wysłał dzisiaj doszedł

myślałem że kupuje całkowicie nowy telefon z Polski ze wszystkim

Okazało się że dostałem telefon,baterię

ładowarkę usb nieoryginalną i kabel usb też nieoryginalny

w org. komplecie jest jeszcze taki pokrowiec na przód słuchawki,pudełko,instrukcje itp.

Do tego telefon był używany dlatego tak sądzę ponieważ w telefonie były profile internetowe sieci orange + był czas w połączeniach internetowych na 75 godzin

do tego telefon ma zdjętą folię ochronna z przodu kto z nowego telefonu zdejmuje folię

Jeszcze nie dostałem żadnej gwarancji a miała być

Do tego sądzę że telefon jest z zagranicy ponieważ ma wgrany nie brandowany soft i nie ma żadnych oryginalnych akcesorii

Napisałem do gościa maila

Witam otrzymałem Samsunga Wave S7230 niestety otrzymany telefon mnie nie zadawała

chciałem kupić telefon z Polski,z Polską gwarancją producenta i wszystkimi oryginalnymi akcesoriami i pudełkiem

i myślałem że taki on jest a pewnie jest z zagranicy skoro nic oryginalnego nie ma

a niestety tak nie jest więc nie chcę tego telefonu i chcę panu go odesłać a pan zwróci mi pieniądze (449zł) bez kosztów wysyłki więc nic pan nie będzie stratny

Możemy zrobić tak ja wyślę za pobraniem na kwotę 449zł i pan zapłaci przy odbiorze lub pan zrobi mi przelew a ja wyślę telefon listem poleconym priorytetowym na ten adres z którego był przysłany

Za tą cenę co kupiłem kupię bez problemu telefon z Polski ze wszystkimi oryginalnymi akcesoriami,pudełkiem,gwarancją itp.

Odpisał tak

Widział Pan zdjęcia i opis aukcji wiec Pan wie co Pan kupił. W opisie jest wyraźnie wyszczególnione co jest w zestawie. Zwrotów nie ma, tylko gwarancja rozruchowa. Pozdrawiam

W aukcji napisał że jest gwarancja a nie gwarancja rozruchowa

Potem napisałem do niego kolejnego maila i nie odpisał jeszcze może do jutra odpisze

Do tego zauważyłem że telefon był używany w liczniku przesłanych danych internetowych jest prawie 2gb + wiem że ktoś używał tego telefonu w sieci orange ponieważ są ustawienia internetu i mms

a miał być nowy i nie używany

na aukcji pisało gwarancja a nie gwarancja rozruchowa

W aukcji pisze:

"W zestawie jest:

* telefon

* bateria

* ładowarka

* gwarancja"

Oszukał mnie pan i sprzedał używany telefon

Przyjmie pan moja propozycję lub tą sprawą zajmie się allegro i policja

Co byście zrobili na moim miejscu nie chcę już tego telefonu chcę zwrotu pieniędzy

Narazie myślę że zrobić spór na allegro

a jeśli to nie pomoże

to skorzystać z programu ochrony kupujących na allegro telefon był kupowany przez płacę z allegro

i wtedy bym poszedł na policję zgłosić przestępstwo

gośc już ma parę negatywów związanych ze sprzedażą telefonów

Nie polecam wam tego sprzedawcy to oszust !!

Tu macie zdjęcia

e408bec455e9ff86m.jpg

bbae017df41cc64am.jpg

fe4c776dacc54145m.jpg

0e5c857e4790078cm.jpg

e6148b9f38af89a2m.jpg

0366781963fa9434m.jpg

Poczekaj co ci odpisze a jeśli będzie kręcił to tak jak piszesz, program ochrony kupujących. Nie pisze nigdzie odnośnie pudełka ale jest informacja o foli ochronnej. Racja jest po twojej stronie ale zapewne trochę będziesz musiał się pomęczyć żeby dopiąć swego.

Poza tym widzę, że gościu sobie ładnie bierze ceny za wysyłkę, podwójna przebitka. Napisz na Allegro dodatkowo, rozpocznij spór i kłóć się, a przede wszystkim nie używaj go teraz ;s

W opisie była wymieniona “gwarancja” czyli karta gwarancyjna (to gwarancja producencka a nie żadna gwarancja rozruchowa sprzedającego) więc jeśli jej nie otrzymałeś i ci jej nie przyśle to racja jest po twojej stronie (plus sprawa braku folii ochronnej).

Możesz się jeszcze z nim targować aby przesłał ci kartę gwarancyjną i nową folię ochronną którą sobie nalepisz (lub by zwrócił ci kasę w kwocie umożliwiającej zakup takiej folii).

Kwestia braku akcesoriów których się spodziewałeś a które nie są wymienione w opisie na liście co jest w komplecie to raczej nie podciągniesz pod niezgodność z umową tak samo jak kwestię nieoryginalnych kabli i ładowarki.

Natomiast te profile z orange i 75h na liczniku połączeń można próbować podciągnąć pod niezgodność z umową bo tel miał być "NOWY! !!

Ostatnie parę mailów

ja napisałem

Ma pan czas do jutra na odpowiedź oczywiście pozytywną

po tym czasie kontaktuje się z allegro a potem z innymi organami

Pozdrawiam

On odpisał

telefon jest jak najbardziej zgodny z opisem i ze zdjeciami ktore byly

zamieszczone na aukcji. Prosze uzywac i cieszyc sie telefonem a nie

wydziwiac. Telefon bez sladów używania tak jak widac na zdjeciach i w

100% sprawny wiec prosze korzystac z jego mozliwosci a nie probowac

bezpodstawnie wymusisc na mnie zwort pienidzy i towaru.

pozdrawiam

Ja napisałem to już ostatni mój e-mail do niego

W załączniku daję panu zdjęcia pokazujące to że był używany

wg pana nie był ale to potwierdza że był

Jutro zgłaszam sprawę dla allegro a potem dla innych organów

Sprzedał pan używany telefon i bez papierów

Pozdrawiam

Jutro otwieram sprór na allegro + skorzystam z programu ochrony kupującego i pójde na policję…

Ktoś wie jak on działa??

Wiem że mogę otrzymać 50 % + koszty przesyłki od allegro

ale czy telefon zostaje u mnie czy jak

bo jak tylko 50 % i muszę oddać telefon to lipa …

Sprobuje moze uda sie cos z tym zrobic kupilem nowy telefon z gwarancja a nie jest nowy i nie ma gwarancji.Tak gosc sadzac po tych paru komentarzach co ma oszukuje ludzi

Dodane 27.01.2011 (Cz) 10:13

Otworzyłem dziś spór w allegro

Miałem kiedyś nieprzyjemność prowadzić spór z jednym sprzedawcą i sprawa utknęła w martwym punkcie bo ja zgłaszałem niezgodność z opisem a on w odpowiedzi twierdził że towar był zgodny z opisem.

Program ochrony kupujących działa w ten sposób że trzeba złożyć doniesienie na policję i konieczne jest potwierdzenie wszczęcia dochodzenia (chyba nić się nie zmieniło w tym).

Oczywiście doniesienie na policję złożyłem ale nic mi to nie dało bo już przy składaniu doniesienia usłyszałem że “to jest na odmowę” i faktycznie otrzymałem “Odmowę wszczęcia dochodzenia”.

Co prawda moja sprawa dotyczyła uszkodzonych odtwarzaczy mp3 za niższą kwotę niż twoja ale masz niewiele większe szanse niż ja.

U mnie jest tak samo on też twierdzi że jest wszystko zgodne z opisem i twierdzi że dał mi gwarancję na sprawdzenie telefonu 7 dni od 26 stycznia liczoną

właśnie znalazłem 1 wadę nie wiem co jest ale muzyka na słuchawkach jest tragicznej jakości przerywa itp. próbowane na 2 parach słuchawek chyba właśnie temu ich nie dał …

Wkurzające jest to kupiłem siostrze telefon za jej kasę a tak wyszło … będę jakoś tam próbował 1 toczyć ten spór do 30 dni

po tym przystąpię do programu pok i pójdę na policję mam nadzieję że nie otrzymam odmowy

napisałem dzisiaj gościowi o tym że telefon nie jest już do końca sprawny bo jest to z dźwiękiem na słuchawkach …

Czemu tak jest jak kupię w sklepie to mam 2 lata na niezgodność z umową

a jak na allegro od prywatnego sprzedawcy to tak jakby nic nie mam

wkurzające to jest :frowning:

W opisie aukcji nie było słowa o oryginalności lub nie kabla czy ładowarki

…czyli nie jest nowy, nieużywany tylko używany

Zgadza się. W komplecie jest “gwarancja” a nie “karta gwarancyjna”

Uroki kupowania od osoby prywatnej. Dla mnie sprawa jest jasna. To co dostałeś różni się od tego co było w opisie, czyli spokojnie możesz zgłosić sprawę do organów ścigania

Po takim opisie aukcji i tego co otrzymałeś, coraz bardziej skłaniam się w stronę przekonania, że telefon u sprzedawcy nie koniecznie znalazł się w sposób legalny.

Stosunkowo nowy telefon i jest brak wszelkich dodatków (łącznie z pudełkiem) które powinny być w komplecie? Trochę to zastanawiające.

“Znalazł” telefon, dokupił najtańsze kabelki za 5 zł i wszystko wystawił na allegro.

Określenie “gwarancja” wyraźnie sugeruje że chodzi o gwarancję producenta czyli kartę gwarancyjną, zwłaszcza że jest ona wymieniona wśród rzeczy będących “w komplecie”, twierdzenie że chodziło o “gwarancję rozruchową” jest ze strony sprzedającego ewidentnym oszustwem (lub jego brakiem pojęcia na ten temat, co nie zwalnia go z odpowiedzialności).

Podobnie jak koledzy uważam że padłeś ofiarą oszusta choć niestety ty sam także popełniłeś błąd że nie zapytałeś o szczegóły przed zalicytowaniem (niestety często ludzie go popełniają, mi też się zdarzyło).

Łatwiej by było udowodnić jego winę gdybyś zadał mu wcześniej pytanie o jakieś szczegóły, a może i byś tego uniknął, niemniej i tak to on jest winny.

Dzięki że jesteście po mojej stronie:)

Zobaczę może jakoś się uda coś zrobić …

Życzę powodzenia.

Ja niestety nic nie wywojowałem. Sytuacja dość podobna, zakupiłem telefon, miał być w stanie BDB przyszedł wrak. Wszystko klejone kropelką, wypadający joystick, porysowany wyświetlacz pod szybką ochronną. Sprawa zgłoszona na policję, potwierdzenie wszczęcia postępowania, pok i… cisza ze strony allegro. Jedyne do czego doprowadziłem to do całkowitej blokady konta sprzedawcy a telefon i tak musiałem sprzedać jako “uszkodzony” (czyt WRAK) za połowę ceny.

Od tej chwili wolę się pomęczyć trochę dłużej ze starociem, kupić słabszy model lub dołożyć kilka stówek ale kupić w normalnym sklepie gdzie nikt niczemu nie może zaprzeczyć.

Trzymam kciuki, nie daj się ***** cieszyć.

Ostatnie parę zadanych pytań w sporze

Jaki chytry gośc co byście zrobili teraz po tym co odpisał …

jeszcze powiem wam jak do mnie do wysłał miał wysłać paczką a wysłał listem poleconym chyba chociaż dziwne bo listonosz zostawił paczkę w skrzynce tak że w połowie wystawała i że można było ją sobie wziąć bez otwierania skrzynki

pozatem zostawił telefon włączony i wysłał już same to mogło spowodować uszkodzenie

2011-02-01 20:31:13

niech Pan uzywa telefonu. Czy jest uszkodzony badz popsuty lub cos sie z nim dzieje? NIE !!

pakierhakierxd (81) 2011-02-01 21:02:20

Nie wymyślam w telefonie dźwięk trzeszczy na słuchawkach to jest uszkodzenie wejścia 3.5 od słuchawek … ponieważ na 2 parach tak samo było.Chce pan sprawy na policji skorzystam z programu ochrony kupującego niech pan się nie zdziwi jeśli pan zapłaci słoną karę pewnie prześwietlą pana inne aukcje … Myślałem że pokojowo to rozwiążemy ale jeśli tak pan traktuje tą sprawę to niestety jestem zmuszony do radykalnych kroków Brak

widar40 (309) 2011-02-01 21:12:19

a co ma Pan na mysli mowiac pokojowo? w taki razie jezeli jest “uszkodzone” wejscoie sluchaek prosze odeslac na gwarancje. zrobie i odesle sprawny chyba ze nie da sie naprawic dopiero wtedy zwroce Panu pieniadze a nie z Panskiego widzi mi sie mam oddawac panu pieniadze. Brak

pakierhakierxd (81) 2011-02-01 22:00:27

A co z gwarancją miała być normalna a nie rozruchowa,na aukcji pan napisał gwarancja kiedy by pan napisał gw. rozruchowa a pisze pan tak na niektórych aukcjach to taka by była. Brak

widar40 (309) 2011-02-01 22:04:37

ale gdzie ma pan napisane ze gwarancja jest na 24 miesiace? Wiec czego pan ode mnie oczekuje bo juz nie rozumiem. Nie zapytal Pan jaka jest gwarancja. A jezeli opis nie byl jasny dla Pan to trzeba bylo do mnie zadzownic przed zakupem w celu rozwiania watpliosci, a nie Pan najpierw klikanal a pozniej dopiero wymysla i probuje wyludzic cos ode mnie. Albo pan odsyla i ja naprawiam(jezeli sie nie da naprawic do oddaje pieniadze) albo niech Pan przestanie mnie dreczyc i wymyslac co chwile nowe rzeczy. Brak

pakierhakierxd (81) 2011-02-01 22:13:25

Przez słowo nowa większość ludzie rozumie gw. 24 miesięczna … kontaktowałem się nawet w sprawie aukcji z innymi osobami i one też tak twierdzą skoro pisze gw. i jest nowy to oznacza gw. producenta 24 mies. i jeśli telefon ma w liczniku nabite prawie 2gb przesłanych danych to też twierdzili tak jak ja że nie jest nowy a używany. Brak

Trafiłeś na cwaniaka, dałeś się złapać bo nie wyjaśniłeś przed zakupem kilku dziwnych punktów opisu.

Telefon ma bardzo “niepewną” historię (pisałem o tym wcześniej)

Masz nauczkę, za bardzo podekscytowałeś się zakupem i to Cię zaślepiło - wszystkie wątpliwe zapisy w aukcji “naciągnąłeś” na swoją korzyść zamiast odwrotnie.

Wydrukuj korespondencję, opis aukcji i na policję - ja bym zgłosił podejrzenie , że telefon jest z “nielegalnego” źródła bo telefon nie jest niezgodny z przekombinowanym opisem aukcji i o to nie możesz się za bardzo czepiać.

Licz się też z tym, że telefon może zostać zatrzymany przez policję do wyjaśnienia jako dowód w sprawie - nie używaj go.

Nie zgłaszając sprawy narażasz się na konsekwencje prawne w przyszłości - niedawno odebrano nic nie podejrzewającemu właścicielowi telefon po kilku latach od zakupu.

Sprawdzałem imei na jakieś tam stronie i jest ok

nowy to jest wtedy jak pudełko jest nie otwierane a pląba na swoim miejscu.wina leży po jednej i drugiej stronie ty nie sprawdziłeś dobrze sprzedającego on Cie oszukał.tez miałem taki problem ale sprzedający przyznał sie do błędu i zwrócił pieniądze.Od czasu mojego błędu sprawdzam dokładnie z kim mam do czynienia.Sprawdzam miej więcej ile osób zakupiło coś u sprzedającego jego reputacje u kupujących.a jak mam podejrzenia to idę i szukam innej aukcji.

No i co z tego, że nie ma na “jakiejś tam stronie” tego numeru? Co jest OK? Jeśli nie został zgłoszony do administratorów strony to go tam nie ma i nie będzie. Te strony nie są dowodem legalności telefonu.

Pamiętaj - jeśli zostawisz tę sprawę tak jak jest a w przyszłości okaże się, że telefon jest “nielegalny” i cię namierzą, to go utracisz i możesz też zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

To nic nie znaczy.

IMEI można łatwo zmienić wgrywając nowy soft lub posługując się odpowiednim programem.

Możesz jeszcze sprawdzić czy imei zapisany w pamięci telefonu (w większości telefonów wyświetli się on po wciśnięciu *#06#) zgadza się z tym na nalepce na telefonie i z tym na nalepce na pudełku, jeśli coś się nie zgadza to było coś kombinowane (zwłaszcza jak nie zgadza się ten w tel z tym na nalepce na nim).

A jeśli by nie było na telefonie nalepki z imei to też sprawa jest podejrzana i trzeba to zgłosić na policję jako podejrzenie że tel jest kradziony.

A to jego twierdzenie że nie pisał że gwarancja jest 24 miesięczna jest bez sensu.

Niechże by se nawet była gwarancja kończąca się dzień po sprzedaży na aukcji ale to nie zmienia faktu że pisząc “gwarancja” wyraźnie zasugerował że posiada kartę gwarancyjną i że towar jest legalny (gwarancja aka karta gwarancyjna zwykle służy jako potwierdzenie legalności telefonu).

W żadnym wypadku nie zgadzaj się na to że on weźmie na siebie rolę gwaranta bo zrobi cię jeszcze bardziej.

Najlepiej skonsultuj całą sprawę z rzecznikiem konsumenta, zapewne powie ci żeby zgłosić to na policję ale może powie ci jeszcze coś o czym nie pomyśleliśmy.

ramirez1 , proszę usunąć błędy w pisowni. Ponadto, na forum używamy polskich znaków w pisowni. Używasz opcji EDYTUJ.