Niezidentyfikowany model monitora w Menedżerze urządzeń

Witam. Ja chciałbym się poradzić w takiej kwestii. Otóż podłączyłem sobie nowy monitor LCD Full HD P&P model E2251 , ale nie instalowałem dołączonego na płycie CD sterownika tego monitora.

Celowo tego nie robiłem, gdyż obecny sterownik i rozdzielczość mi odpowiada i działa dobrze.

Chodzi o to, że w Menedżerze urządzeń pod pozycją Monitor widać tylko jako Typ i rodzaj monitora ogólną nazwę Plug and Play , a nie konkretny model monitora czyli w tym przypadku E2251. Pokażę to: tutaj

A np. program AIDA32 pokazuje u mnie już konkretny model monitora: tutaj

Chcę zapytać czy ze specjalnie ściągniętego w tym celu instalatora webowego i wypakowanego z archiwum folderu z plikami sterownika mogę wskazać plik .inf Menedżerowi urządzeń w opcji _ Monitory _ >> _ Aktualizuj sterownik _ tylko w celu podania mu informacji pozwalającej na właściwą identyfikację modelu monitora ? Chodzi o: ten plik lub też cały folder E2251_Driver?

Ale bez instalacji samego sterownika, chodzi tylko o informację o właściwym odczycie tego modelu.

Czy to jest możliwe bez instalacji samego sterownika ?

To samo mógłbym też zrobić z płyty, wiem. Z płyty mogę zrobić to na dwa sposoby, bezpośrednio z niej lub przez MU.

To identyczny sposób. Chodzi tylko o to czy mogę podać Menedżerowi urządzeń sam ten plik .inf koniecznie bez instalacji nowego sterownika ? :slight_smile:

Wystarczy podać sam inf (oczywiście od właściwego modelu monitora).

Wskazanie pliku .inf będzie równoznaczne z samoczynnym uruchomieniem (zainstalowaniem) nowego sterownika monitora. I dobrze! Nowy monitor nie może (i nie powinien) korzystać ze sterowników jakiegoś innego modelu monitora.

Według mnie kakofonix stworzyłeś sobie nieistniejący problem. Po zainstalowaniu sterownika w dalszym ciągu masz możliwość wybrania rozdzielczości ekranu jaka Ci odpowiada. Najlepsza jest oczywiście natywna - jeśli Ci jednak nie odpowiada to ustawiasz sobie taką jaką potrafi wyświetlić monitor - tylko tu może być jakieś ograniczenie (np. na monitorze 1024x768 nie wyświetlisz obrazu Full HD).

:roll:

Też myślałem, że plik .inf to plik instalatora całego sterownika. Więc jak to w końcu jest wystarczy tylko .inf czy też uruchomi on instalator tego sterownika ?

Podkreślam, że chodzi mi tylko o podrzucenie MU identyfikatora modelu monitora, a nie o instalację sterownika.

Jak już pisałem nie chcę instalować innego sterownika bo ten obecny mi odpowiada. Czy więc rzeczywiście jak piszesz NIE MOŻE korzystać z innego ? Nawet jeśli to monitor P&P? Ja żadnych problemów z tym nie mam, żeby obraz był nieproporcjonalny czy coś. Teraz mam w ustawieniach 1024x768 (tak właśnie) czyli w proporcjach 4:3, a ten monitor jest 22", a więc ma rozdzielczość nominalną 1920x1080 czyli 16:9. Pokażę na dowód, że wszystko jest z tym dobrze screen z mojego Pulpitu : tutaj

Skoro jednak twierdzisz, że nie może choć ja słyszałem odmienne zdanie o tym, napisz dlaczego to ?

Bo nie ma żadnego problemu, czy ja mówię o problemie ? Niezrozumiałeś mnie, nie chodzi o wybór rozdzielczości (chociaż akurat z tym wyborem nie do końca się zgadzam, różnie z tym bywa. W przypadku monitorów P&P chyba tylko jest pełna dowolność. Nie chodzi bowiem o sam tylko wybór, ale o taki wybór rozdz. by obraz był po prostu dobry ).

Chodzi tylko o to żeby MU pokazywał w swej opcji model monitora, a nie jakieś Plug and Play i tyle.

Powtórzę, na każdym typie monitora poza chyba P&P nie wyświetlę dobrze (znaczy dobrej jakości, bez zniekształceń) obrazu o rozdzielczości ustawionej - innej niż ta faktyczna i fizyczna rozdzielczość danego monitora.

Na monitorze 1024x768 nie wyświetlę obrazu Full HD - to prawda, ale odwrotnie a tak dokładnie u mnie teraz jest owszem i to bardzo dobrej jakości. Dowodem powyższy screen.

Samej nazwy Twojego monitora tak nie podmienisz! Zainstaluj inf (jest to równoznaczne z zainstalowaniem poprawnego sterownika do Twojego monitora). Monitor to nie tylko rozdzielczość i odświeżanie. To także pliki odpowiadające za odwzorowanie kolorów.

W czym tu miałyby więc zaszkodzić oryginalne sterowniki? Nawet jeśli obraz byłby gorszy (w co wątpię) to zawsze możesz usunąć sterowniki producenta i powrócić do tych, które są jako domyślne w systemie.

Natomiast trudno mi uwierzyć w to, że na monitorze o natywnej rozdzielczości 1920x1080 obraz w rozdzielczości 1024x768 jest równie ostry i czytelny jak w natywnej ale kłócił się nie będę.

Pozdrawiam…

:roll:

A. …właśnie czyli dobrze wiedzieć bo ja właśnie zamierzałem wrzucić mu ten plik.

W takim razie o ile dobrze to rozumiem niczego nie będę instalował.

A to dlatego, że wszystko teraz jest dobrze, ta rozdz. mi odpowiada, widać to chyba na screenie, prawda ?

To jest monitor P&P Full HD - dostosowuje się do wszystkiego co będzie w Ustawieniach.

Czyli MU od Monitora u mnie wskazuje, że po prostu nie zainstalowano mu sterownika do rodzimego monitora tak ?

Jeśli tak, to to mi wystarcza. Skoro nie da się w inny sposób podrzucić mu tego info.

Tylko dlaczego AIDA32 pokazuje coś innego - tenże model właśnie ? :o

Jak zwykle brniesz w coś co nie istnieje faktycznie. Ja nie twierdziłem, że obraz 1024x768 na monitorze o nominalnej 1920x1080 będzie tak samo ostry jak ten nominalny. Bo to po prostu nieprawda. Tamten jest ostrzejszy to bezdyskusyjne.

Jednak dla mnie ten obecny obraz, który widać na screenie jest i wystarczający i bardzo dobry.

AIDA odczytuje informację o firmware jaką wysyła monitor a system operacyjny nie ma w tym przypadku odpowiednich sterowników dlatego też wstawia sterownik uniwersalny.