Niezidentyfikowany problem systemu Windows

Witam.

Zanim się załamię, opiszę problem. Po kliknięciu na Panel sterowania pojawia się komunikat: problem z Internet Explorer cośtam i wszystko znika.

Czasami Panel sterowania się otwiera ale po kliknięciu na “Zaporę systemu” pojawia się komunikat: “Z powodu niezidentyfikowanego problemu system Windows nie może wyświetlić ustawień zapory systemu windows”. I wszystko się wiesza.

Był zainstalowany XP Pro SP 2 teraz jest SP 1. Nic nie było instalowane, ani nikt nic z kompem nie robił - chyba że ja o czymś nie wiem, bo różni ludzie mają dostęp do tego sprzętu. A jeżeli chodzi o IE to była wersja 6.0. W tej chwili działa (czasem tak,c zasem nie) tylko nie działają formanty ActiveX. Pojawia się komunikat: "Obecne ustawienia zabezpieczeń uniemożliwiają uruchamianie formantów ActiveX na tej stronie. " Instalowanie bibliotek systemu Win nic nie daję bo wciąż pojawia się komunikat.

Kerio został odinstalowany bo został uznany przez “Zaporę systemu Win” - do której nie można się dostać - za wirusa.

Jeżeli ktoś wie co z tym zrobić, proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Pozdrowienia.

Czyli co - odinstalowałeś SP2


A konkretniej?

W SP2 zapora jest standardowo włączona, a w SP1 - wyłączona

Poczytaj


Zobacz - IE/Narzędzia /Opcje Internetowe/ Zabezpieczenia / Ikona

Internet/ Poziom zabezpieczeń dla tej strefy - kliknij Domyślny/ Ustaw

suwak na Średni/

Cześć.

Nic nie było odinstalowywane, po prostu włączam kompa i widzę że coś się pozmieniało.

Zrobiłem to co radziłeś (a propos IE) i teraz ActiveX działa. Dzięki. :smiley:

Niestety, nadal do Zapory nie mozna się dostać. Nie działa też windows update.

Pozdrowienia.