Niezidentyfikowany program - jak się pozbyć pytania

Witam!

Niektóre programy zainstalowane na moim komputerze mają przy ikonce symbol tarczy zapory. Przy próbie uruchomienia, system wyświetla, że program jest niezidentyfikowany i pyta mnie czy go uruchomić. Czy da się to jakoś wyłączyć? Szukałem w systemie, ale nie znalazłem.

Ten element nazywa się UAC (User account control), po polsku kontrola konta użytkownika. Wyłącza się ten element w ten sposób

Panel Sterowania -> Konta Użytkowników I Bezpieczeństwo Rodzinne -> Konta Użytkowników -> Włącz lub Wyłącz Funkcję Kontrola Konta Użytkownika

Jednak jest to niezalecane. To jest dosyć istotny element bezpieczeństwa.

Może coś więcej się przyda na ten temat:

Jak wiadomo, w systemie mamy do czynienia z dwoma rodzajami kont - administratorami i użytkownikami ograniczonymi. Domyślnie funkcja User Account Control jest włączona po instalacji Visty. Funkcja ta sprawia, że niezależnie od typu konta (admin albo użytkownik) jego uprawnienia są zamrażane - w efekcie nawet administrator pracuje z takimi samymi uprawnieniami jak użytkownik.

Ikona tarczy informuje, że uruchomienie tego programu lub skorzystanie z tej opcji będzie wymagało podniesienia uprawnień do poziomu administracyjnego. Jeśli użytkownik jest administratorem, aby uzyskać uprawnienia tylko dla tego programu/opcji i tylko na tę chwilę musi kliknąć Kontynuuj, zaś użytkownik zwykły musi wpisać hasło konta administracyjnego.

Jeśli UAC zostanie wyłączony, praca będzie wyglądać jak w systemie Windows XP/2000/2003 - wszystko, co uruchomi administrator będzie pracować z uprawnieniami administracyjnymi, teoretycznie nawet niechciane programy lub te uruchomione przez nas przypadkowo.