Nieznana przyczyna zawieszania komputera

Witam, mam już od dłuższego czasu problem z moim komputerem. Na początku myślałem że to wina karty graficznej, ponieważ gdy ekran zaczął skakać wyskakiwała informacja o błędzie sterownika. Próbowałem kilku sterowników i błąd ten dalej się zdarza ale rzadziej,raz na tydzień może. Głównym problemem są zwiechy w dowolnym momencie pracy komputera z charakterystycznymi piskami: 

http://przeklej.org/file/nqVgcY/VN-20151120-00002.amr

Bardzo proszę o pomoc.

Zasilacz 350W, i co to ma niby być ? Konkrety !

Ściągnij i odpal crystaldiskinfo, wrzuć tu smart dysku.

Zasilacz Delta Elektronics GPS-350AB REV 00F

Chodzi Ci o taki smart ? 

Dysk jest bez zarzutu. Piszesz, że masz podkręconego procka, ja bym na początek przywrócił domyślne ustawienia i obadał czy się coś zmieni - problemem tu może być płyta jak i zasilacz. Masz możliwość spr. innego zasilacza ? 

Podkręcaniem bawiłem się niedawno. Przy ustawieniach fabrycznych też się zacinał. Innego zasilacza nie mam. Musiałbym  coś kupić, ewentualnie pożyczyć. 

Ewentualnie ściągnij jakąś dystrybucję livecd linux’a i potestuj, nie zaszkodziłoby też sprawdzić pamięci memtest86+

Tak jak abrakadabra, ściągnij jakiegoś Linuksa Live CD, uruchom z niego komputer i popracuj, zobaczysz jak komputer będzie się zachowywał.

Ja w ten sposób wyeliminowałem problem u siebie, tzn. wykluczyłem problem sprzętowy.

memtest wyszedł pozytywnie, sprawdziłem każdą kość z osobna i nie wykrył błędów. 

Sprawdź w podglądzie zdarzeń; system, aplikacja, czy będą jakieś wykrzykniki. Jak nie, to można z pewnym prawdopodobieństwem stawiać na problem sprzętowy. To że zmiana sterownika do grafiki coś pomogła, nie oznacza że karta graficzna nie jest uszkodzona. Jak i płyta główna , która też należy do zestawu sprzętowego. A pozytywny wynik pamięci, nie wyklucza, jakiegoś uszkodzenia płyty głównej. Jak i same pamięci też nie można być pewny w 100 %, bo memtest nie zawsze wykrywa uszkodzenia. Odpalenie Linuxa Live, w tym przypadku może nie ujawnić problemu sprzętowego, ale mimo to można sprawdzić. Sprawdzenie zasilacza, pomiar napięć czy są w normie, albo lepiej podmiana na inny markowy sprawny. Jak i podmiana karty graficznej. Czy temperatury podzespołów w idle i pod obciążeniem są w normie, je też można wziąć pod uwagę i sprawdzić.

W przeglądzie zdarzeń jest parę wykrzykników:

-The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.

w aplikacjach *tylko i wyłącznie): warningi o źródle search, errory WMI, opisy:

  • The content source csc://{S-1-5-21-3924904069-1426940073-3681290-1001}/ cannot be accessed.

  • Event filter with query “SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA “Win32_Processor” AND TargetInstance.LoadPercentage 99” could not be reactivated in namespace “//./root/CIMV2” because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected

Ta jednostka ma 8 lat więc to że każdy z podzespołów może być uszkodzony to wiem, natomiast chcę zasięgnąć rady w tym danym problemie. Możliwości nie mam za wiele ale do tej pory mi pomagacie za co dziękuje. 

Dobrze by było sprawdzić na innej sprawnej karcie graficznej. W komunikacie jest  wzmianka o sterowniku od grafiki. I może wskazywać na problem sprzętowy, jeśli już sprawdzenie na innych sterach od grafiki nie wyeliminowało problemu. Jak czyściłeś stary ster odpowiednim narzędziem np. DDU. i innymi do czyszczenia resztek. To skłania sprawdzić na innej grafice. Obecna Nvidia Geforce 9600 512mb, nie jest pierwszej świeżości, jak i cały komputer. I może powodować problemy. Jak możesz sprawdzić na innym zasilaczu to też by było fajnie. Czyli dwa wyżej wspomniane podzespoły grafika i zasilacz, do podmiany. Jeśli byś zdecydował się na sprawdzenie pod Linux Live, może nie dać objawów. Jak pod mniejszym obciążeniem , problem występuje rzadko. A i pod Linuxem czasem dobrze działa przy niektórych uszkodzeniach.

Reasumując, jak miałeś wyraźne objawy od grafiki, w postaci skaczącego obrazu i komunikatu. I na kilku sterach problem dalej się pojawia. To bym od sprawdzenia na innej grafice zaczął.

Wczoraj zmieniłem zasilacz na używanego chiefteca 400W GPS-400AA i problem dalej występuje. Teraz postaram się poszukać karty graficznej na podmianę. 

Na 3dmark6 mam ponad 4tyś. punktów. Temperatury w normie. Pozostaje podmiana .