Nieznane pozycje na liście połączeń w domowym wifi

Witam
logowałem się wieczorem na stronę mojego liveboxa i na liście połączonych urządzeń znalazłem dwie nieznajome mi pozycje ( chodzi o te które zostały odcięte od internetu na czerwono ). Martwi mnie to, ponieważ wszystkie urządzenia w domu są mi znane. Jeśli ktoś kojarzy o jakie urządzenia chodzi z góry dziękuję

Nazwa urządzenie jest nadawana przez użytkownika wiec może być dowolna. Może sąsiad, goście może telewizor albo jakieś inne urządzenia jak masz smart Home

Zapewne sąsiedzi. Tutaj widzisz urządzenia które są w zasięgu twojego wifi. Czyli widzisz nie tylko swoje urządzenia ale wszystkie inne które w tym zasięgu się znalazły.

I niby w jaki sposób router uzyskał hostname tych urządzeń, skoro nigdy nie połączyły się do sieci?

Może wyszedł do sąsiada poznać pobliskie urządzenia?

Orange ma również usługę „darmowego wi-fi” i ciągle udostępnia publicznie dostępną sieć, może te urządzenia się np. do niej podłączyły.

?

To jest sieć zupełnie niezależna od sieci domowej i na pewno nie widać jej klientów w interfejsie.

Pewnie do Asi przyszła przyjaciółka i zapomniała powiedzieć, że dała jej hasło do WiFi, żeby nie traciła swoich GB…albo kolega do Kamila :upside_down_face:.
Poza tym, nieaktywne urządzenia połączone do routera na tej liście są chyba automatycznie ukrywane po pół roku, więc można w takim czasie zapomnieć, że kiedyś komuś się użyczyło hasła…i dało chwilowy dostęp.

Nie wiem, nie znam się. Ale przecież to zupełnie normalne. Jak ja to sprawdzam i sąsiedzi mają włączone tv to ja te telewizory widzę na swojej liście jako dostępne ale nie podłączone. Mieszkam w bloku i w swojej sieci wifi widzę telewizory sąsiadów - z tym, że zaznaczone są jak u kolegi, że nie ma z nimi połączenia a i one nie mogą się połączyć ze mną. Jak sąsiad wyłączy telewizor to też on znika z listy. Byłem u jednego z sąsiadów i sytuacja u niego jest taka sama. Jego sieć widzi mój tv oraz mojego PC który działa jako hotspot ale żadne jego urządzenie nie nawiązuje połączenia z moim. Przy każdym z urządzeń jest ikona kłódki więc próba połączenia wymaga podania hasła.

Telewizory rozgłaszają się jako Direct Wi-Fi i dlatego je widzisz na swoim komputerze.
Nie znaczy to, że są w jakikolwiek sposób połączone do sieci.

Nie wiem ale ja mam Internet z UPC i na samym początku instalacji zaskoczyło mnie po co ten monter zapisuje login i hasło? Więc o jego wyjściu „wszedłem” do ustawień modemu i zmieniłem hasło do dziś wyświetlają mi się urządzenia tylko podłączone w moim mieszkaniu.

Spójrzcie na to. Siedzę właśnie przy moim laptopie który jest hotspotem (udostępnia u mnie net na inne urządzenia). Oto co aktualnie wykrywa w zasięgu Wifi. Różne światłowody wkoło mnie do których nie jestem podpięty oraz zwróćcie uwagę na pozycję BRAVIA. Jest to telewizor sąsiada który znalazł się w zasięgu mojego wifi. Jest widoczny ale ja nie mogę się z nim połączyć ani ten telewizor nie może (bez znajomości hasła) połączyć się z moją siecią.

Router pokazuje na liście tylko urządzenia, które uzyskały z nim połączenie, a przecież taką listę pokazuje autor tematu.
To przecież co innego niż lista dostępnych sieci i urządzeń rozgłaszających pokazywana w systemie.

1 polubienie

Mylisz hxxxa z ogórkiem.
Odpal sobie Wireless Network Watcher ( portable) - Wireless Network Watcher - Show who is connected to your wireless network . Już wiesz czego do tej pory nie zaczaiłeś?
O tym pisze cyngiel.

gratuluje szczerości…

poczytaj o rozgłaszaniu sieci a przede wszystkim w ACP routera wyłącz tą opcję.

Na logikę jak wyłączy rozgłaszanie SSID to sam też się nie przyłączy do Wi-Fi. Jakoś nie widzę wpisywania w smartfona przykładowo SSID ręcznie bo nie wykrywa

Czyli mocne hasło wprowadzasz linkiem z wiadomości „Apple”/SMS/e-mail/kodem QR?

Raczej rzadko nazwa sieci przypomina losowy ciąg znaków lub idzie w maksymalną długość.

@krystian3w do kogo to powyżej?

@anon57078000

Na logikę jak wyłączy rozgłaszanie SSID to sam też się nie przyłączy do Wi-Fi.

Do nieznanej owszem. Do zapamiętanej - tak przyłączy się bez łaski