Nieznane urządzenie ATI PCI Express (3GIO) Filter Driver


(Nowako84) #1

Witam wszystkich, mam taki problem: nabyłem laptopa firmy hp dv5 1100ew z vistą x32, wywaliłem ją i zainstalowałem viste home p. x64, i tu jest problem mianowicie taki że strona producenta supportuje niby wszystkie sterowniki do x64 i mam je zainstalowane, grafika ati radeon i inne, dosłownie wszystko jest pięknie wgrane dokladnie, ale ciągle menadżer urządzeń wykrywa nieznane urządzenie o nazwie "ATI PCI Express (3GIO) Filter Driver" a przecież ati mam wgrane i pozostałe podstawowe również, dzwoniłem do technika z hp bo ten śmieszny czat coś jest offline i powiedział że może tam brakować tego sterownika na stronie hp, i kazał szukać samemu, coś tam znalazłem w google ze strony ati ale to nie poszło zainstalowałem ale problem jest dalej, może ktoś wie oco chodzi, wiem że to może być od układu chipset ati. pomocy proszę bo nie chce się cofać z powrotem na viste 32 bo mam 4gb ramu a x32 korzysta max 3gb ram, będę tu zaglądał dzisiaj co chwile :frowning:


(lukaszj) #2

hmm, luknij tu:

http://download.cnet.com/ATI-PCI-Express-3GIO-Filter-Driver/3000-2110_4-171404.html

http://www.xpvistaworld.com/ati_pci_express_3gio_filter_driver_39.htm

ALE najpierw luknij tam:

http://wyday.com/blog/2007/dont-install-ati-pic-e-3gio/

8)


(Nowako84) #3

nie pomogło żaden z tych linków :(. Tak się dzieje ponieważ zmieniłem system na inny niż preinstalowany, powinienem miec oryginalną viste 32bit a mi zachciało sie 64bit, aby znowu wykrywało wszystkie urządzenia musiałem przywrocić system z CD recovery visty 32bit, przyczym straciłem dane z partycji, radze je przekopiowac na inny dysc przed przywracaniem recovery


(Arekjan) #4

Tez mialem ten problem. Okazalo sie ze jest to zabezpieczenie HP w przypadku upadku komputera, chroniace dysk twardy przed utrata danych. Musisz wgrac odpowiednie oprogramowanie i juz. Szkoda ze zmieniles system na 32 bity, 64 jest bardziej wydajny.


(Nowako84) #5

Serdeczne dzięki męczyło mnie to aż do dziś, masz zupełną rację, należy Ci się gwiazdka od wortalu za pomaganie userom, a ode mnie bukiet kwiatów lub browar;p :smiley:


(system) #6

Witam. Czy moglby ktos podac link do tego programu? Pozdrawiam