Nieznane urządzenie bluetooth brak sterownika (natec dongle)

Witam, mam kolejny problem z moim szczęsnym-nieszczęsnym HP Mini 110.

Otóż jako że nie posiada on wbudowanego modułu bluetooth, zakupiłam do niego urządzenie Natec Bee Bluetooth 2.0 USB Nano Dongle. Na opakowaniu widnieje informacje, że działa pod win 96/98SE/2000/XP/VISTA/7. po zainstalowaniu na moim win 7 starter nie mogę sparować z żadnym telefonem, gdyż pojawiają się informację, że nie znaleziono sterownika zewnętrznego urządzenia bluetooth (w zestawie nie było żadnej płytki ze sterownikami), natomiast wszystkie sterowniki telefonu się instalują. W menadżerze urządzeń widnieje on jako nieznane urządzenie bluetooth i za nic w świecie nie udało mi się znaleźć do niego odpowiednich sterowników, aby ruszył… czy miał ktoś może podobny problem? jak mu zaradzić?

Zainstalować BlueSoleil,a skąd go weżmiesz…nie wiem.To wersja płatna.http://www.programosy.pl/program,blueso … nload.html Tu masz TRIAL z ograniczonymi możliwościami,na próbę

zaznacz żeby wszystkie sterowniki wyszukiwało ci w windows update i napewno znajdzie sterowniki do bletooth

właśnie windows update niestety nie wyszukał nic :frowning: zarówno ręcznie z pozycji IE8 jak i z automatu… opanowałam jednak że mogę wysyłać i odbierać pojedyncze pliki potwierdzając każdą operację, nie mogę jedna sparować netbooka z telefonem…trudno, jakoś dam radę, sporadycznie korzystam z tych opcji, więc bluesoleil to niekoniecznie pilna rzecz w tym wypadku… wkurza mnie tylko że na urządzeniu jest napisane, że posiada wsparcie dla 7, a tu przysłowiowa…

Wsparcie Bluetootha TAK,ale brak Ci oprogramowania Bluesoleil.Firmy oferują sterowniki tylko do wbudowanych BT,a nie na USB.