Nieznane urządzenie PCI, wymagany sterownik

Witam :slight_smile:
Mam pewien problem, mianowicie sformatowałem komputer, niestety aktualnie czytany jest tylko jeden dysk. Drugi HDD w teorii jest włączony, w praktyce nie mam do niego dostępu, przy partycjach też pustka.

image

Zakładam, że problem rozwiąże zainstalowanie sterowników do nieznanego urządzenia PCI, jednak to rodzi kolejny problem - za nic w świecie nie mogę znaleźć tych sterowników. Czy jest ktoś z was w stanie mnie poinstruować jak to naprawić?

Ustal czy urządzenie we właściwościach ma identyfikator VID / VEN / DEV / PID.

Ale jak to nie dziwnie podpięty dysk na PCI to raczej i tak nie wskoczy.

image
Wygląda to tak

To jest jakieś USB C od nVidii, niby wtedy trzeba sprawdzić czy Windows Update wykryje niezbędny sterownik lub zrobić reinstalacje najnowszych stabilnych sterowników.

Sterownik jest potrzebny jakby po kablu USB C udostępniać obraz do monitora. Niby podobnie można zrobić z innymi Kablami USB jak monitor ma port A.

Problem jest taki, że windows update nic nie wykrywa, a ręcznie nvidia nie chcę mi puścić instalacji.

W każdym razie nie jest to związane z dyskiem z tego co rozumiem, jak mogę w takim razie do tego dysku dostęp uzyskać. W teorii „urzązenie działa poprawnie”.

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Sprawdź czy Windowsowy menadżer dysków go widzi jako niezainicjowany, potem czy w UEFI/BIOS go widać (ale UEFI czasem nie widzi i pewnie stąd opcja „boot from HDD/SSD” a nie nazwy modeli jakie wykrył), nie zaszkodzi sprawdzić czy dowolny GNU/linux live „USB” go wykryje.

Nieznane urządzenie nVidii można wyłączyć by nie raziło w oczy bez problemu ze stabilnością systemu.

Menedżer dysków w ogóle go nie widzi. Do tego właśnie się zorientowałem, że karta graficzna również nie jest wykryta… Sterowników nie mogę wgrać, bo nie ma do czego ich wgrywać według komputera.

Spróbuj znaleźć przy pomocy katalogu, wpisz w wyszukiwarce nazwę identyfikatora:

https://www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx